ELINA VIIMANE ÕLEKÕRS: petsin oma meest, et suhtest pääseda

Elina (nimi muudetud) on 24-aastane neiu, kes on õnnelikus püsisuhtes ja paljudele sõpradele oma suhtenõuga abiks ja eeskujuks. Mida enamus tema tuttavatest aga ei tea, on, et mõned aastad tagasi tegi ta midagi, mida paljud, kes praegu teda alt üles vaatavad, hukka mõistaks.

Elina (nimi muudetud) on 24-aastane neiu, kes on õnnelikus püsisuhtes ja paljudele sõpradele oma suhtenõuga abiks ja eeskujuks. Mida enamus tema tuttavatest aga ei tea, on, et mõned aastad tagasi tegi ta midagi, mida paljud, kes praegu teda alt üles vaatavad, hukka mõistaks.

Kui Elina oli vaid 16-aastane, kohtus ta sarmika, endast paar aastat vanema Ermoga (nimi muudetud), kes esialgu tundus tavaline elurõõmus noormees, kes neiu tähelepanu juba esimesel kohtumisel püüdis.

Noorte ja uljatena hakkasid Elina ja Ermo muidugi internetis tihedalt suhtlema ja telefoni teel sõnumeerima, mis mõne nädalaga soojendas suhted nii kuumaks, et otsustati astuda suhtesse.

Kuigi tegemist oli Elina jaoks esimese suhte ja armastusega, sujus kõik hästi ja noored olid koos pea iga päev. Kuna neiu oli alles eas, kus ta soovis tihti sõpradega koos diskodel, klubides ja väljas käia, hakkas Ermo aina rohkem iseloomu näitama.

Ermo ei mõistnud Elina soovi oma sõpradega koos aega veeta ja tekitas neius süütunnet, et ta kodus hoopis temaga koos ei ole, mille tagajärjel naiivne tüdruk hakkaski aina rohkem Ermo juures, täpsemalt öeldes tema vanemate kodus olema. Nimelt elas Ermo oma jõukate vanematega ja ei mõelnudki sealt välja kolida, sest vanemate poolt oli auto, raha ja kõik muu eluks vajalik olemas.

Nende päevad kujunesid üsna rutiinseks – Elina läks hommikul kooli, sealt koju Ermot ootama, seejärel tuli Ermo oma autoga talle järgi ja viis ta enda juurde. Paraku ei olnud paarikese õhtud noormehe juures roosilised. Kuigi alguses veetsid nad koos aega televiisorit vaadates ja siidrit juues, hakkasid asjad üsna ruttu muutuma.

Elina sai teada Ermo raske iseloomu tagamaadest – ta kannatas lapsena koolivägivalla all ja vahetanud koole, mis on viinud selleni, et Ermol ei olnud sõpru ja sattus lõpuks väga halba seltskonda, mis panigi Elinat aru saama, et midagi on valesti. Nimelt hakkas Ermo Elinaga enda juures aega veetmise asemel väljas käima inimestega, kes tegelesid kanepi ja muude narkootikumidega. Ta jättis neiu enda tuppa telekat vaatama, läks õhtul hilja välja ning naasis alles hommikutundidel. Oma sõbrannadelt kuulis Elina ka seda, et Ermo käib tihti õhtuti väljas ühe blondi neiuga, kuid ta ei teadnud, mida uskuda. Ta oli täiesti segaduses.

Elina ei osanud midagi teha. Ta oli nii noor ja teadmatu. Ta tundis, et ei suuda elada Ermota, kuid ei suuda seda teha ka temaga. Ta teadis ka, et Ermo sõltub temast ja ta ei suutnud mitte kuidagi kujutada ette end teda lihtsalt maha jätmas.

Ühel õhtul, kui Elina “julges” minna oma sõbrannadega üle pika aja välja, jõi ta end väga purju. Ta tantsis, naeris, nuttis ning kuigi ta ei olnud päris mõistuse juures, leidis ta baaris sõbra kõrval istudes lahenduse – ta suudleb teda ja siis ongi kõik. Ta teadis, et see on kõige argpükslikum asi, mida ta teha võiks, kuid ta ei suutnud muudmoodi. Ta oli langenud nii sügavale, kui üldse saab.

Järgmisel päeval jõudis kellegi teise kaudu jutt ka Ermo kõrvu. Noormees oli löödud. Samuti ka neiu. Mõlemad tundsid end üdini abitu ja lööduna, kuid keegi ei osanud enam midagi teha. See oli lihtsalt läbi. Elina oli täiesti masenduses ja soovis sel hetkel, et kõik oleks endine. Ometi ei saanud see kunagi nii olema.

Nüüdseks ei olegi Elina aru saanud, kas selle sõbra suudlemine oli nüüd viga või hoopis heategu neile mõlemale. Ühest küljest oli see kohutavalt argpükslik ja rumal, kuid teisest küljest oli see vajalik samm, et sellest halvast suhtest välja saada. Ehk oleks see juhtunud varem või hiljem niikuinii, kuid tol hetkel otsustas Elina riskida ja tegutseda kohe, et põgeneda.

Mida arvad sina – kas Elina tegu oli õigustatud?