ENNE, KUI OMA KALLIMAT PETAD, küsi endalt need 4 küsimust

4 kommentaari
ENNE, KUI OMA KALLIMAT PETAD, küsi endalt need 4 küsimust

Petmine võib aset leida hetkelistel emotsioonidel, kuid sellel võivad olla tõsised tagajärjed.

Ajakirjale Women’s Health intervjuu andnud psühholoog ja pereterapeut Barbara Greenbergi sõnul on salasuhte alguses raske osaks saavaid komplimente ja tähelepanu ignoreerida.

Soov petta ei teki sellel konkreetsel momendil, vaid taustal on midagi muud. Hetkelise kire taustal on näiteks meeldimine või armumine. Afäär kolleegiga saab alguse juba töökohas,” sõnas ta.

Enne kui alustad kõrvalsuhet, tuleks endalt küsida need neli küsimust.

Mis on petmise hind?

Esimesena tuleks mõelda sellele, et kui jääd petmisega vahele, mis on tagajärjeks. Kas soovid rikkuda oma suhet ja teha kaaslasele haiget.

“Enamik inimesi, kes mõtlevad petmise peale, on üksildased ja neil on igav. Nad tunnevad, et neid ei hinnata. Sellisel juhul võib afääri alustamine näida küll ahvatlevana, kuid see ei lahenda probleemi,” väitis Greenberg.

Kas olen valmis elama kaksikelu?

Greenberg juhib tähelepanu asjaolule, et varjamine ja valetamine võivad kaasa tuua ärevushood. “Salatsemine on väga stressirohke ja põhjustab ärevust, sest väga raske on meeles pidada kõiki valesid ja elada kahte elu korraga.”

Mis siis, kui asjad ei lähe nii, nagu soovid?

Petetud ja reedetud inimestes tuleb esile nende halvim pool. Ja see kehtib kõigi osapoolte kohta. Kui sa muutud kinnisideeks inimesele, kellega sul salasuhe on, võib ta hakata sulle närvidele käima ning halvemal juhul võib muutuda ka ohtlikuks. “Kinnisidee võib viia selleni, et armuke üritab hävitada sinu suhet oma kallimaga,” väidab terapeut. 

Mida sa petmisega saavutada püüad?

Isegi kui saad tähelepanu ja põnevust oma igapäevaellu, ei pruugi see püsiv olla. Greenberg juhib tähelepanu sellele, et kõik ahvatlev ei pruugi olla igavene. “Isegi kui salasuhe jääb püsima, võid kaotada oma pere ja stabiilsuse.”

Mõningatel juhtudel otsivad inimesed alateadlikult või teadlikult kõrvalehüpet, et vabaneda praegusest suhtest. Salasuhe pole aga kindlasti õige viis suhte lõpetamiseks.

Kui sellised asjad sind painavad, siis tasuks nendest oma kallimaga otse rääkida. Isegi kui kaotad seeläbi oma kallima, kaotad teda pettes veelgi rohkem ning teed talle haiget.