Esimesed ühised jõulud: kuidas pühadeks valmistuda?

Esimesed ühised jõulud: kuidas pühadeks valmistuda?

Jõulud on üks maagiliseim ja romantiliseim aeg aastas. Kui sul on keegi eriline inimene, kellega seda aega veeta, tundub see lausa imeline: kaunid kleidid õhtusteks pidustusteks, lugematud jõulupeod ja koosviibimised, armastuse ja hoolega valitud kingid ja ehteis kuusepuu. Tundub lihtne? Kuid mõnikord võivad esimesed ühised jõulud ka veidi peavalu põhjustada. Võimalik, et sul tuleb ühe kuu jooksul käia mitmetel jõulupidudel, perekondlikel koosviibimistel ja puutuda kokku erinevate kingiootuste ja lootustega. Sina aga tahad ju endast parimat muljet jätta. Loe, kuidas pühadesaginaks juba varakult valmistuda!
   

Jõulud on üks maagiliseim ja romantiliseim aeg aastas. Kui sul on keegi eriline inimene, kellega seda aega veeta, tundub see lausa imeline: kaunid kleidid õhtusteks pidustusteks, lugematud jõulupeod ja koosviibimised, armastuse ja hoolega valitud kingid ja ehteis kuusepuu. Tundub lihtne? Kuid mõnikord võivad esimesed ühised jõulud ka veidi peavalu põhjustada. Võimalik, et sul tuleb ühe kuu jooksul käia mitmetel jõulupidudel, perekondlikel koosviibimistel ja puutuda kokku erinevate kingiootuste ja lootustega. Sina aga tahad ju endast parimat muljet jätta. Loe, kuidas pühadesaginas mitte pead kaotada

 

Kuigi on loomulik, et sa tahad, et kõik kulgeks suurepäraselt, siis kõige tähtsam on jõulusagina keskel säilitada siiski rahu. See on parim nii sinule kui ka sinu suhtele. Siin on mõningad nõuanded, mis aitavad kaasa jõulukuu lõbusale kulgemisele.

 

Kinkida või mitte kinkida – selles on küsimus. Rääkige, milliseid kinke te üksteiselt ootate ja leppige kokku ka kingi väärtuses. Ebamugav on olukord, mil üks partner on teisele kulutanud kümme korda rohkem. Kui suhe on alles päris värske, siis leppige kokku, et kingituste asemel lähete hoopis koos spaamõnusid nautima, et üksteist veel rohkem tundma õppida.

Ole tema kaaslane.  Kui sinu kallim kutsub sind endaga kaasa firma jõulupeole, siis ära jäta minemata, sest see on oluline nii tema kui sinu jaoks. Kuigi firmapidude külastamine võib mõnikord olla küll äärmiselt tüütu, kuid kindlasti ära mine kokteilidest lohutust otsima. Pea meeles, et vaatamata pidulikule õhkkonnale ja lõbusale muusikale, on tegemist siiski töökeskkonnaga ning käitu elegantselt ja viisakalt.

Tutvusta oma peretraditsioone. Kui sinu kallim tuleb jõuludel esimest korda sinu juurde, siis vii ta juba varakult kurssi oma peretraditsioonidega. See aitab tal mõista seda, kui te kõik ühel hetkel klaveri ümber kogunete, et jõululaule laulda või üheskoos restorani Hiina toitu sööma lähete. Samuti anna teada erinevatest peresisestest asjadest nagu “Minu ema ja õde on omavahel tülis” või “Minu onust ei räägi me kunagi.”

Kingid perele? Kui sa tead, et sinu vanemad plaanivad kuuse alla poetada kingituse ka sinu kallimale, siis anna sellest ka talle teada. Nii väldid piinlikku olukorda, mis üks osapooltest jääb tühjade kätega.

Jäta pesu selga! Kui sina sõidad pühadeks tema poole, siis paki seksika ööpesu asemel kaasa “peresõbralikud ööriided”. Sa ei või iial teada, kellega vannitoa uksel kokku juhtud…

Jää viisakaks. Kui terve pere koguneb ümber õhtusöögilaua, siis ära tee oma kallimale lähenemiskatseid, enne kui ta on sulle märku andnud, et on okei vanemate ees kudrutada.

Löö kampa! Jõulud on kaootiline ja kiire aeg kõigile, kes pühadeseltskonda enda juures võõrustavad. Aita nõudepesuga, paku end jooke välja valama või tee mida iganes, et abiks olla. Lisaks sellele, et peokorraldajal on sinust suur abi, aitab koos tegutsemine paremini ka tuttavaks saada.

Ära maga sisse! Ära ärka viimasena. Pane äratuskell helisema või palu kallimal end üles ajada, kuid pane tähele, et sa liiga vara ei tõuse ja teisi enneaegu üles ei aja.

 

Kui olete otsustanud pühad ka eraldi veeta, siis oleks tore, kui saadaksid tema perekonnale kinkekorvi või ühiskingituse, mis ütleb teistele, et sa pead neid meeles ja külastad järgmisel aastal juba isiklikult.

 

allikas: www.elle.com

 

 

Triin Tisler