Fakt või väljamõeldis: kas mehed võrdlevad naist oma emaga?

Fakt või väljamõeldis: kas mehed võrdlevad naist oma emaga?

Selleks ajaks, kui mehega kohtud, on tal olnud juba vähemalt kahekümneaastane suhe oma emaga. Pole tähtis, kui kaua on kestnud tema teised suhted, kuid see, mis tal on emaga olnud, on kõige võimsam ja tähtsam.

Selleks ajaks, kui mehega kohtud, on tal olnud juba vähemalt kahekümne-aastane suhe oma emaga. Pole tähtis, kui kaua on kestnud tema teised suhted, kuid see, mis tal on emaga olnud, on kõige võimsam ja tähtsam. 

Ka näitleja Leonardo Dicaprio tunnistas ühes intervjuus, et tema unistuste naine võiks võimalikult palju meenutada näitleja enda ema, Irmelini, kes on mehe sõnade kohaselt ”absoluutselt täiuslik”. ”Mu ema on mu elu keskpunkt. Pean tähtsaks seda, et mu elus on keegi, kes on tugev ja aus. See on midagi sellist, mida otsin ka oma partneris,” rääkis Leonardo.

Suhe emaga on ankrusuhe ning seda eirata oleks hulljulgus. Kui tal on olnud terve suhe ja teda on õpetatud naisi austusega kohtlema, ennustab see teie suhtele head. Aga kui ta on olnud ainult võitja ja teda ei võetud millegi eest vastutusele, siis ei ole midagi head loota.

Ära unusta neid mõjutegureid, sest muidu kulutad hiljem palju aega oma suhte ümberformuleerimisele. Kui mees ootab, et asuksid tema emme kohale, kes kohtles teda kui viieaastast, siis kääri käised üles, sest ta jätab oma mustad sokid igale poole vedelema, jääb ilma ette hoiatamata õhtul kauaks välja ja vingub hullupööra, kui õhtusöök pole laual selleks ajaks, kui tema esimest näljapistet tunneb.

Kui ta halvustab oma ema isa ärakasutamise või mahajätmise eest, siis võid sina maksta eelnenud naise pattude eest. Kui ta nägi oma ema soojas, toetavas ja tunnustavas suhtes isaga, võid lõigata eelnenud naise külvatud vilja. Kuid ära eksi, sest ta oli tugev mõjutaja ning võib avaldada ja avaldabki mõju sellele, kuidas mees sinuga suhtleb. Kas halvad suhted emaga nurjavad suhte? Mitte tingimata, kuid võimalik, et pead uue tehingu suhtes läbi rääkima ja vastastikku määratlema suhte, mis sobib rohkem sinu vajadustega. Usu, romantlises suhtes on sul mehe mõjutamise sütitav võim, mida emmel lihtsalt ei olnud.

Mees arvab: “Usun, et see võib isegi nii olla. Teadlikult ma sellele ju ei mõtle, kuid alateadlikult võib see võrdlusmoment isegi olemas olla. Ema on ju mehele kõige lähedasem naisisik, sünnist saati, me oleme temaga harjunud ning oleme teda aastaid jälginud. Seetõttu ilmselt võime ka oma naispartnereid alateadlikult oma emaga võrrelda.”

Järeldus: FAKT. Mehed kipuvad kasutama suhet emaga kompassina, määratlemaks oma elus suhteid naistega.

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid