Heidi Ruul: abielusõrmuse fenomen ehk miks naised hõivatud mehi jahivad

Suurem osa siia maailma sündinud meestest soovib naistele meeldida - olla see mees, kes on julge, kena, tark ja sarmikas. Ürgisane, keda nähes naise mõistus hetkeks kokku jookseb. Mees, kes tõmbab piltlikult vaiba jalge alt. Mehed, jõusaalis rühkimisest ning pisikestest kingitustest pole siinkohal abi! Tahad, et naised sinu vastu tunduvalt suuremat huvi tunneksid? Pane endale sõrmus sõrme -  toimib nagu Tuhkatriinu klaaskingake!

Suurem osa siia maailma sündinud meestest soovib naistele meeldida – olla see mees, kes on julge, kena, tark ja sarmikas. Ürgisane, keda nähes naise mõistus hetkeks kokku jookseb. Mees, kes tõmbab piltlikult vaiba jalge alt. Mehed, jõusaalis rühkimisest ning pisikestest kingitustest pole siinkohal abi! Tahad, et naised sinu vastu tunduvalt suuremat huvi tunneksid? Pane endale sõrmus sõrme –  toimib nagu Tuhkatriinu klaaskingake!

Nii kurb, kui see ka poleks, siis abielusõrmuse fenomeni näol pole tegemist minu piiritu fantaasia viljaga, vaid faktiga, mis lausa igapäevaselt kinnitust saab. Mingit osa vallalistest naistest tõmbab justkui magnetiga abielumeeste poole. Kuna ma ise nende hulka ei kuulu, on mul küllaltki keeruline neid naisi mõista. 

Alguses, kui fenomenist kuulsin, proovisin ma asetada end nende naiste olukorda, kes kindlameelselt hõivatud meestele jahti peavad. Tundus, nagu oleks minu ette visatud kümnest tuhandest tükist koosnev ühevärviline pusle. Nagu elus ikka, said esmalt paika pusle nurgad – kindlad omadused, mida üks abielumees reeglina esindab: lojaalsus, hoolivus ja turvalisus. Mehe kätt kaunistav sõrmus on justkui garantii sellele, et need omadused, mida paljud naised unistuste mehes leida soovivad, on antud eksemplaris kindlasti esindatud. Niisiis, miks mitte ta endale haarata ning mõne teise naise elu sellega põrguks teha?! Häbi, häbi, häbi…

Kuigi mehed jäävad elus paljudes asjades naistele alla (nagu näiteks võime mitme asjaga korraga tegeleda, riidekapist asju üles leida või oskus hommikuti voodi korda teha), peab tunnistama, et tegemist on pagana nutikate olevustega. Paljud vallalistest meestest on juba abielusõrmuse fenomenile jälile saanud ning nad kasutavad seda oskuslikult naistega tutvumiseks ära. Mul on üks sõber, kes iga kord linna peale minnes endale “abielusõrmuse” sõrme libistab ning tahan ma seda tunnistada või mitte, aga eranditult alati on kõigi naiste tähelepanu keskpunktiks just tema! Ma pole küll mitme doktorikraadiga tunnustatud teadlane, kes igapäevaselt mastaapseid uuringuid ja inimkatseid läbi viib, aga see, mida mu silmad on tunnistama pidanud, annab minu jaoks piisava kinnituse väitele, et kui panna naise ette seisma kaks igati sarnast meest, kellest üks on vallaline ning teine mitte, siis kindel seltskond naisi (ilmselgelt peaaegu lõviosa naistest?!) valib sekunditki kahtlemata just hõivatud härrase. 

Ma tahaksin kõigile nendele naistele, kes meeleheitlikult hõivatud mehi nillivad, meelde tuletada, et kõnealune mehe kätt kaunistav ehe ei sümboliseeri ainult sinu ideaalmehele iseloomulikke tunnuseid, vaid eelkõige on see märk sellest, et antud mehe näol on tegemist kellegagi, kes on ennast juba ühele õnnelikule naisele pühendanud ja selleks naiseks pole kohe kindlasti sina! Sõrmus sümboliseerib lõpmatut armastust ning igavest liitu (jah, ma endiselt usun sellesse illusiooni). See liit on püha ja mitte kellelgi pole õigust seda oma neoonroosaks maniküüritud küüneotstega katki kangutada. 

Kuid kõik vallalised mehed, kes muidu kuidagi ühtki naist liimile ei saa – minge poodi, soetage endale üks soliidne sõrmus ja ärge unustage seda õiget neidu märgates ühest sõrmest teise lükata!

 

Heidi Ruul