Heidi Ruul: anna vähe, anna harva ja anna tõrksalt

Ma ei tea, paljud teist on juhtunud lugema 1894. aastal Ruth Smythersi poolt kirjutatud seksiõpikut. Põhimõtteliselt on tegemist raamatuga, mille läbivaks sõnumiks on, et seks on asi, mis tuleb naistel lihtsalt välja kannatada. Smythersi peamine soovitus naistele oli, et anna vähe, anna harva ning anna tõrksalt!

Ma ei tea, paljud teist on juhtunud lugema 1894. aastal Ruth Smythersi poolt kirjutatud seksiõpikut “Instruction and Advice for the Young Bride” – maakeeli peaks see tähendama siis “Juhised ja nõuanded värskele pruudile”. Põhimõtteliselt on tegemist raamatuga, mille läbivaks sõnumiks on, et seks on asi, mis tuleb naistel lihtsalt välja kannatada. Smythersi peamine soovitus naistele oli, et anna vähe, anna harva ning anna tõrksalt! Ühel õhtul, kui selle raamatu pisut värskem koopia minu kätte sattus ja ma seda lugema asusin, mõistsin, et hoolimata seksi ja inimeste seksuaalsuse üldisest arengust (kui seda nii võib nimetada), sisaldab raamat teatud soovitusi, millest naised isegi tänapäeval, loodetavasti kogemata, kinni peavad. 

Paari nädala eest leidsin ennast keset põnevat arutelu: kui tihti seksivad paarid, kes on jõudnud umbes kümme aastat ühist elu elada? Teisi kuulates tundus mulle, nagu kannaksin roosasid, hästi paksude klaasidega prille. Nimelt väideti, et paarid, kes on juba nii pikalt koos olnud, jõuavad seksida heal juhul korra nädalas. Heal juhul! Ma ei arva, et seks on suhtes nüüd see kõige olulisem asi, aga no tõesti… kord nädalas on ikka pagana vähe! Igal juhul on mul nüüd kõigile, kelle eesmärgiks on mingil põhjusel suhtes seksuaalse aktiivsuse puudumise saavutamine, üks hea lugemissoovitus. Smythersi raamatu eesmärk ongi naistele õpetada, kuidas mehi seksist võõrutada. Kusjuures, ta põhimõtteliselt garanteerib, et kui tema nõuandeid korrektselt ja järjepidevalt järgida, siis kümnendaks abieluaastaks peaks olema naise peamine eesmärk – igasuguse seksuaalse kontakti puudumine, saavutatud! Juhhei! 

Aga mida ta siis soovitab? Tegelikult oli nende nippide valimine, mida siinkohal välja võiks tuua, minu jaoks äärmiselt keeruline. Pärleid oli palju ja erinevaid – ükskõik millist neist parasjagu lugesin, polnud ma kordagi lõpuni kindel, kas nüüd naerda või nutta. 

Alustame siis algusest:

Nõuanne number 1 

Kui mees püüab sind kavala jutuga võrgutada, siis meenub targale naisele mingi täiesti tühine asi, mida siis kohe mehe käest küsida tuleb! 

Nõuanne number 2 

Magama minnes tuleb toas kõik tuled kustutada. Voodis olles ei tohi naine piiksugi teha, sest vastasel juhul võib mees arvata, et naine näitab vahekorda astumiseks initsiatiivi üles. Ning kui seksi pole tõesti kuidagi võimalik vältida, siis tuleb see ebameeldiv protseduur pilkases pimeduses lihtsalt hambad ristis ära kannatada. 

Nõuanne number 3 

Suurem osa meestest on loomult väga perverssed ning kui neile vähimgi võimalus anda, asuvad nad jälkide toimingute kallale. Siin peetakse silmas siis akti toimepanekut ebanormaalsetes asendites, naise keha limpsimist ning oma sündsusetu keha pakkumist naisele limpsimiseks.  

Nõuanne number 4 

Intelligentne naine ei nõustu nädalas rohkem kui kahe sugulise aktiga. Ajapikku tuleks teha kõik endast olenev, et nende kokkupuudete arvu vähendada. Parimateks abilisteks on siinkohal magamise, haiguse või peavalu teesklemine. 

Nõuanne number 5 

Kui mees on lõpuni jõudnud, peab naine tema kallal vinguma, virisema ja näägutama hakkama. See on kõige õigem aeg selleks, et mehele meelde tuletada, millised kohustused tal täitmata on jäänud. 

Seda on nüüd küll natuke kurb tunnistada, aga ka mina olen 1894. aastal kirja pandud suhtereeglitest mõnel üksikul korral poolkogemata kinni pidanud. Kes meist ei oleks vähemalt kord elus peavalu või magamist teeselnud? Käsi südamel – mina kahjuks olen. Heaks eelduseks on antud juhul tapvalt igav või ennast igas mõttes absoluutselt ammendanud voodikaaslane. Inimene, kellega sa ei taha ega viitsi enam tegeleda. 

Ülejäänud Smythersi poolt antud soovitused võiks minu poolest kõik kohe ja korraga põlema panna! No tõsiselt! Kui mees proovib sind oma jutuga võrgutada, siis naudi! Voodis olles karju nagu hardcore pornofilmis ja jumala eest ära unusta selleks ajaks ka valgustust sisse lülitada! Unusta “meritäht”, katseta julgelt kõiki ebanormaalseid asendeid, tingimusel, et need sulle kuidagi ebamugavust ei valmista. Lase mehel end hellitada ning vasta talle samaga. Ja ära palun nääguta, sest sellised naised jäävad oma mehest ühel hetkel lihtsalt ilma. Tark naine suudab alati õigeid niite tõmmata ja teab, et näägutades ta soovitud tulemust ei saavuta. 

 

Heidi Ruul