Heidi Ruul: liiga hea, et tõsi olla?

Heidi Ruul: liiga hea, et tõsi olla?

Ta suudab mu südamest naerma ajada. Ta hoolitseb minu eest. Ta hellitab mind. Ta on intelligentne ja laia silmaringiga. Ta näeb meeletult kena välja. Ta loeb hommikuti voodis laiseldes raamatuid. Ta teeb sama ka autos minu järele oodates. Kui ta ütleb midagi, siis ta mõtleb seda tõsiselt. Ta on kõige elujaatavam inimene, kellega kunagi kohtunud olen. Tema hing on ilus. Ta on siin elus oma raja leidnud ja tema valitud rada on täpselt sama ilus, kui tema hing. Mõnikord eksin ka mina sellele rajale ning eranditult alati on mu peas neil hetkedel domineerimas vaid üks mõte:  kas see on liiga hea, et tõsi olla?! 

Ta suudab mu südamest naerma ajada. Ta hoolitseb minu eest. Ta hellitab mind. Ta on intelligentne ja laia silmaringiga. Ta näeb meeletult kena välja. Ta loeb hommikuti voodis laiseldes raamatuid. Ta teeb sama ka autos minu järele oodates. Kui ta ütleb midagi, siis ta mõtleb seda tõsiselt. Ta on kõige elujaatavam inimene, kellega kunagi kohtunud olen. Tema hing on ilus. Ta on siin elus oma raja leidnud ja tema valitud rada on täpselt sama ilus kui tema hing. Mõnikord eksin ka mina sellele rajale ning eranditult alati on mu peas neil hetkedel domineerimas vaid üks mõte:  kas see on liiga hea, et tõsi olla?! 

Usun, et paljudel on elus juhtunud nii, et miski tundub parasjagu lihtsalt liiga hea. See tunne võib omajagu paanikat tekitada – järelikult on õige pea midagi halba tulemas. Selleks, et saaks hästi minna, peab ju vahepeal jälle sopas suplema. Täpselt samamoodi saad aru, et sinu kõht on täis ainult siis, kui see on vahepeal tühi olnud. See lihtsalt on nii. Sellegi poolest tuleks endas arendada oskust hetke nautida ning mitte solkida olevikku minevikust või tulevikust pärinevate mõtetega. Kui on hea, siis naudi! Kui on halb, siis õpi sellest ning kõnni sirge seljaga edasi.  Aga kas miski saab üldse liiga hea olla? Või miks me aeg-ajalt arvame, et me mingil põhjusel ei vääri neid häid asju, mis meile osaks saavad?  

Minu arvates peab väga hästi paika ütlus “Mida külvad, seda lõikad”. Kui ennast hoida, armastada ning kuningannana kohelda, siis hakkavad sind märkama samal tasandil opereerivad mehed. Siis juhtubki ühel hetkel nii nagu minuga juhtus – leidsin end ümbritsetult meesterahvastest, kelle elu on paigas ja kes teavad täpselt, mida nad oma eluga peale hakata tahavad. Kas lõviosa neist ka mulle endale huvi pakub, on juba teine ja palju pikem lugu. Lugesin hiljuti Postimehest ühe suvereporteri poolt kirja pandud arvamust, kus preili proovis kogu hingest lugejale selgeks teha, et printsi ei tasu otsida, sest isegi, kui naine tollele karakterile võrdväärse kaaslase leiab, siis muutub too tüüpilisele muinasjutule vastupidiselt õige pea üheks koledaks ja laisaks konnaks. Ma julgen siinkohal preilile vastu vaielda. Kui sa ise ennast ei armasta, siis ei tee seda ka keegi teine. Kui sa iseennast ei austa, siis ei austa sind ka teised. Tegelikult ju üsna lihtne ning läbipaistev, või mis?! Kui arvad, et miski on sinu jaoks liiga hea, siis tuleks sul üsna tõenäoliselt veel enda kallal pisut tööd teha. 

Nii ma nüüd siis tunnengi ennast nagu väike tüdruk kommipoes. Ülemisel riiulil on üks eriti ahvatlev maiustus, mida müüja mulle kunagi proovida andis. Nüüd käingi aeg-ajalt seda maiustust lihtsalt piilumas. Ainult selle nägemine paneb mu südame kiiremini lööma. See paneb mu silmad särama ja tõmbab suunurgad kõrvuni. Nii kõrvuni, et pärast ühte kommipoe külastust on kõik minu näos funktsioneerivad 43 lihast naeratamisest lausa valusad. Ma proovisin seda ja see meeldis mulle. Süües kasvab isu … 

Ma suudan ta südamest naerma ajada. Ma olen intelligentne ja tark naine. Ma näen hea välja. Ma söön õhtuti enne magama minekut voodis apelsine, aga meil kõigil on omad veidrused. Kui ma ütlen midagi, siis mõtlen ma seda tõsiselt – välja arvatud siis, kui ma parasjagu nalja teen. Minu hing on ilus ja ma väärin kõiki neid häid asju, mis minuga juhtuvad. Ma väärin kõiki neid ilusaid inimesi, kes mind ümbritsevad. Naeratamisest valusad lihased teevad nutmisest paistetavatele silmadele ju iga kell tuule alla! 

See ei ole liiga hea, et tõsi olla. See on päris.

 

Heidi Ruul