ILLIMAR PILT SOOVITAB: kingi naisele oma aega!

Monika Kuzmina

Kadri Valsberg

Elurändurist optimist, kolme lapse isa ja „Mees 4. Kõik on võimalik” autor Illimar Pilt selgitab, et naisele aja kinkimine on hea suhte valem, kuid sõltub paljuski suhte dünaamikast ning spekter on üsna lai. On suur vahe, kas ollakse suhtes kahekesi või on mängus ka pisike laps – veel kreisim, kui on kolm väikest last! Kuidas siis naisele aega kinkida?

Aja leidmine on kõige kriitilisem värsketel vanematel

Pilt tõdeb, et kõige kriitilisem on aeg, mil ollakse värskelt vanemateks saanud. Kõigile asjaosalistele on olukord täiesti uus. Mees peab mõistma, et seni, kuni tema kodust eemal tööl on, ei vedele naine kodus ega sülita igavusest lakke. Töölt koju jõudes on oluline kinkida naisele puhketunnike, kus ta saab beebist korra eemal olla ja ennast kasvõi hetkekski iseendana tunda. Pilt paneb südamele, et see hetk ei tohiks olla stiilis, et kuule, ma vaatan siin tunnikene last, korista sina nii kaua elamine ära või etvaarita kärmelt midagi köögis. See aeg peab olema selline, mis aitab naisel oma energiat laadida. „Niigi on noored isad meeltesegaduses, et kuhu nüüd minule suunatud tähelepanu jäi? Kuhu jäid kirglikud maadlussessioonid voodilinade vahel? Mida vähem naisele tema enda hetke annad, seda kindlamalt need vanad mälestused ka mälestusteks jäävad,” rõhutab ta ja lisab, et kinkides naisele aega, kingid talle jõudu ka sind, kui meest, tähele panna.

Nipid, kuidas kinkida aega

Pildi peres on põnnid juba suuremad ja enda aega saab paremini reguleerida. „Mina kingin oma kaasale aega olla päris endaga nii, et võtan pätakad ja sõidan näiteks nädalaks maale. Tema saab siis sõbrannadega mõnuga veinitada või siis lahinal romantikafilmide saatel nutta. Vahel piisab ka sellest, et kui eelnev päev on olnud pingeline, lasen tal kauem magada. Korjan hommikul ise põnnid kokku ja saadan lasteaeda. Meie puhul toimib ka see, kui saadan naiska sõbrannaga poodi šoppama või lihtsalt jalutama – ja kui ta koju jõuab, on mul elamine kenasti korda tehtud. Seda hindab ta suure tänutundega, sest võtsin temalt selle kohustuse,” toob Pilt näiteid.

“Mida sa teed uhke äri või vinge karjääriga, kui naine koos lastega on läinud ning ise oled sisemiselt läbi põlenud?”

Nende peres on olulised ka hommikused ja õhtused vestlused. Hommikuti käiakse jalutamas ja räägitakse asjad südamelt ära. „Kuna oleme 24/7 ninapidi koos, on meile pigem olulised just need väikesed hetked, millal me koos ei ole. Samas on Katu jaoks ka hästi oluline, kui temaga päriselt koos olen. Kui näen, et tal on emotsionaalselt raske, jätan kõik toimetused kõrvale. Isegi need, mis on megakiired, sest tean, et kui ma ei investeeri aega enda suhtesse ega endasse, muutub kõik ülejäänu punnitamiseks või kaotab varem või hiljem mõtte. Mida sa teed uhke äri või vinge karjääriga, kui naine koos lastega on läinud ning ise oled sisemiselt läbi põlenud?” nendib ta.

Sellistel hetkedel võtab mees aja maha, istub ja lihtsalt kuulab oma naist. Ei anna hinnanguid, ei proovi lahendada, ei süüdista, ei kaota fookust nutitelefonile ega millelegi muule, lihtsalt kuulab. Ei sea mingit ajalist piirangut, et sul on kümme minutit aega, tulista nüüd oma emotsioonid välja! See ei aita, vaid tõmbab lukku.

Foto: Hanna Odras

Tee nii!

·       Saada naine jalutama ja korista kogu elamine ise ära.

·       Saada naine spaasse.

·       Mine lastega nädalaks kodust ära.

·       Pane lapsed ise magama.

·       Sebi lapsed ära ja korralda üks mõnus romantilist hõngu täis õhtupoolik.

·       Tihti on naisel vaja üks-ühele aega, mil saad näidata, kui palju sa teda armastad. Too talle lilli, telli lemmiksöögikohast midagi mõnusat süüa või valmista ette muu üllatus, mis naisele meeldib.