JUST SEL PÕHJUSEL tülitsetakse kallimaga pühade ajal kõige tihedamini

Jõulud on üks kõige kaunimatest pühadest aastas. Kahjuks võib see aeg olla ka üsna stressirohke - stressi põhjuseks pole sealjuures tüütud sugulased või halvad kingitused. Suurimaks tülide põhjustajaks pühade ajal on loomulikult raha. 


Jõulud on üks kõige kaunimatest pühadest aastas. Kahjuks võib see aeg olla ka üsna stressirohke – stressi põhjuseks pole sealjuures tüütud sugulased või halvad kingitused. Suurimaks tülide põhjustajaks pühade ajal on loomulikult raha. 

Harris Interactive’i poolt läbi viidud uuringust selgus, et tuhandest paarist suurem osa tülitseb pühade ajal vähemalt kolm korda just raha pärast. Pooled küsitletutest tunnistasid, et nende tülid saavad alguse ootamatutest kulutustest ja 32 protsenti ütles, et vaidlused tekivad ebapiisavatest säästudest. 

Kuidas sellise tüli tekkimisel siis käituma peaks? 

Suhtepsühholoog Les Parrott ütleb, et kuigi tüli põhjuseks tundub olevat raha, siis tegelikult on tülid põhjustatud hoopiski hirmust. 

“Selle asemel et vaielda kulutatud summade üle, tuleks keskenduda hirmudele, mis tegelikult end näiliselt raha tõttu tekkinud probleemide taha peidavad: hirm kaotada kontroll tähtsate otsuste tegemise üle, hirm ebakindla tuleviku ees, hirm väärtuste ignoreerimise ees ning hirm oma unistuste unustamise ees.” 

Kui ka sul on kallimaga samal põhjusel vaidlusi ette tulnud, siis psühholoog Parrott soovitab kõik eelnevad hirmud oma partneriga rahulikult ja üksteist sajaprotsendilise tähelepanuga kuulates esimesel võimalusel läbi arutada.

her.ie