Kaheksa väärtuslikku suhtenõuannet, mis ema meile andnud on

3 kommentaari
Kaheksa väärtuslikku suhtenõuannet, mis ema meile andnud on

Läheneva emadepäeva eel on õige aeg meenutada neid kordi, mil su emal on su suhteid kommenteerides tuline õigus olnud. Emasid tuleks igal juhul rohkem kuulata!

Läheneva emadepäeva eel on õige aeg meenutada neid kordi, mil su emal on su suhteid kommenteerides tuline õigus olnud. Emasid tuleks igal juhul rohkem kuulata!

“Sa oled püsisuhte jaoks liiga noor!”
Kui olid noorem, ei suutnud sa ära oodata, et täiskasvanuks saada ja püsivaid suhteid luua. Nüüd, täiskasvanuna, kui tead, kui keeruline on suhtemaailm, on sul hea meel, et ema omal ajal keelas tõsiste suhetega kiirustamise. 

“See poiss pole sulle piisavalt hea!”
Kas sa oled ikka koos selle poisiga, kelle ülbe suhtumine su emale ei meeldinud? Muidugi mitte, sest selgus, et ta ongi ülbik. Miks sa oma ema ei kuulanud?

“Ära mõtle kogu aeg sellele, mida teised sinust arvavad!”
Emal oli õigus, kui ta soovitas mitte keskenduda sellele, et teiste silmis lahe paista. Mäletad seda keskkooliajal nohikuna tundunud tüüpi, kes sulle tegelikult salaja meeldis, aga kellega sa suhelda ei julenud, sest kartsid, et maine kannatab? Temast on saanud üks maailma lahedamaid mehi ja sa kahetsed ju tegelikult kibedalt, et teiste arvamusest sõltudes hea võimaluse käest lasid.

“Sa ei suuda meest muuta”
Ema teab, et iga naine üritab mingil eluetapil tulutult oma meest oma käe järgi kasvatada. Ta püüdis sind suurest hulgast vaevast säästa, kui sulle selle tõe avaldas. Sa oleksid võinud teda kuulata!

“Ole kannatlik – See Õige on kusagil olemas!”
Iga kord, kui kellestki lahku läksid ja emale südamevalu kurtsid, ütles ta sulle, et see õige mees on kusagil olemas. Ja isegi, kui sa praeguseks veel teda leidnud ei ole, on su emal ikkagi õigus. Kusagil ootab ta sind kindlasti.

“Õpi kõigepealt enda eest hoolitsema”
Emad on realistlikud. Kui su ema soovitab sul kõigepealt iseenda eest hoolitsema õppida ja alles siis püsisuhtele ja perele mõelda, on tal tõenäoliselt õigus. Saavuta kõigepealt täielik iseseisvus ja siis mõtle, kuidas seda teistega jagada. 

“Kui sa kedagi armastad, anna ta vabaks”
Kui ema soovitab sul sinu kokku-lahku-suhet kõrvalt vaadates armastatud inimene lõplikult vabaks anda, siis kuula teda. See säästab sind suurest südamevalust.

“Sa oled täiuslik sellisena nagu oled”
Hea küll, emal pole selles osas täiesti õigus, sest keegi meist ei ole täiuslik. Aga kas pole tore, et keegi armastab sind nii väga, et paneb sinu ka sind ennast armastama ja õpetab elama oma väikeste puudujääkidega? Ema annab selle suhtumisega sulle piisavalt enesekindlust, et mitte alluda mõne võimutseva tüübi katsetele sind jalgealla tallata. Ja selle eest oleme emadele alati tänulikud!

Allikas: Glamour.com

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid