Kahtlustad, et mees valetab? Need 9 märki kinnitavad seda

Kas oled juba mõnda aega kahtlustanud, et sinu mees valetab sulle? Sellest, kas ka tegelikult nii on, saab väga lihtsalt aru. Erinevate psühholoogide sõnul annab inimene alateadlikult oma vestluspartnerile udujuttu ajades selgeid vihjeid selle kohta, et tal on tegelikult midagi varjata. Toome välja üheksa kõige lihtsamat märki, mis reedavad sulle koheselt, kui sinu kaaslase näol on tegemist hoopis suure valevorstiga.

Kas oled juba mõnda aega kahtlustanud, et sinu mees valetab sulle? Sellest, kas ka tegelikult nii on, saab väga lihtsalt aru. Erinevate psühholoogide sõnul annab inimene alateadlikult oma vestluspartnerile udujuttu ajades selgeid vihjeid selle kohta, et tal on tegelikult midagi varjata. Toome välja üheksa kõige lihtsamat märki, mis reedavad sulle koheselt kui sinu kaaslase näol on tegemist suure valevorstiga. 

1. Ta hoiab sinuga rääkides formaalset tooni ja kerget distantsi.  Kui mees kasutab sinuga suhtlemisel sama stiili nagu oma äripartnerite puhul, siis on põhjust arvata, et tal on midagi sinu eest varjata. 

2. Muutused hääletoonis ja liigne emotsionaalsus. Kui sinu mehe hääletoon muutub veidralt kõrgeks, ta teeb oma jutus pikki pause, kokutab või kasutab sõnu, mida ta tavapäraselt ei kasuta, siis ta ajab sulle jama. 

3. Küsimustele vastamiseks kulub terve igavik. Tõe rääkimine ei võta kaua aega, küll aga võtab aega vale leiutamine. See kehtib ka tekstisõnumite puhul. 

4. Liiga pikad ning keerulised vastused lihtsatele küsimustele. See on üks venitamise vorme. Alateadlikult vihkavad kõik inimesed valetamist. Kui ta räägib antud teemal pikalt aga ei anna sinu küsimusele otsest vastust, siis ta valetab. 

5. Teemavahetus. Head valetajad pööravad olukorra vastupidiseks. Kui sa uurid, kus su mees õhtul käis, siis vaatab ta sulle suurte silmadega otsa ja küsib: “Aga kus sa ise käisid?”. Valetaja oskab mängleva kergusega enda jaoks ebamugavaid teemasid vältida. 

6. Ta paljastab sulle liiga palju pisidetaile. Kui mees räägib, igast enda liigutusest ja mainib muuseas ka ära, kas ta tegi neid seistes, istudes või lamades, siis on midagi mäda. Kui ta räägib sulle, mis värvi oli sõbra maja, kus nad nädalavahetusel grillimas käisid ja millised lilled aias õitsesid, siis ta ei käinud sõpradega grillimas, vaid tegi midagi, mida ta sulle tunnistada ei taha. 

7. Ta raputab rääkides pead. Kui mees paljastab sulle kõik, mida ta väljas käies tegi ning ta raputab samal ajal pead, siis on tal mingil põhjusel süümepiinad. Võid kindel olla, et tegemist on valetajaga. 

8. Ruumist lahkumine või vaikimine on kõige tüüpilisem märk valetamisest, õigemini katse nii valetamisest kui tõe rääkimisest pääseda. 

9. Ta räägib liiga “tõsiselt”, “ausalt” ja “nii palju, kui ta teab”. Kui mees kasutab oma jutus ohtralt eespool välja toodud väljendeid, siis ta valetab. Tegelikult pole ta tõsine ega aus ning kindlasti ei räägi ta sulle kõike, mida teab.  

 

bustle.com