KAS 14 AASTAT NOOREM MEES suudab pakkuda suhet kogu eluks?

KAS 14 AASTAT NOOREM MEES suudab pakkuda suhet kogu eluks?
Shutterstock

Olen 38aastane naine ja hiljuti lahku läinud 11aastasest suhtest. Lahkumineku põhjused olid erinevad, aga eelkõige minupoolne surve saada lapsi, mida mees ei pidanud vajalikuks.

Nagu arvata võite, leidis mees kiiresti uue naise, kes on nüüd lapseootel. Selline on elu iroonia. Räägitakse, et naine jäi kogemata rasedaks. Võib olla oleksin ka pidanud kogemata jääma, aga samas ei oleks see suhet pruukinud päästa. Ja ma ei ole kunagi unistanud üksikemaks olemisest. Olen ise ainult emaga üles kasvanud ja kirjutasin juba 14-aastaselt vande oma päevikusse, et minu lapsel on täiuslik perekond, Aga sellest ei soovinud ma tegelikult kirjutada. Tahtsin eelkõige jagada oma kogemust, mis peale lahkuminekut on toimuma hakkanud. Nimelt tiirutavad mu ümber ainult alla 30aastased mehed, valdavalt vanuses 22-26. Kui ma oleksin ise 22-23aastane mees, siis ainus põhjus, miks ma kutsuksin 38-aastast naist kohtingule, on seks, mis loodetavasti on põnevam ja vabam kui 20aastase naisega. Mina aga otsin suhet, tahan jälle perekonda luua. Seetõttu blokeerin ma jõuliselt kõiki selles vanuseklassis mehi.
Kõik mu paremad sõbrannad on kooselus ja enamusel on ka juba lapsed.

Mina oma uues alguses ei ole kohanud ühtegi omavanust meest. Või siiski, olen käinud kahel kohtingul endast pisut vanema lahkuläinud mehega, kus mõlematel juba lapsed olemas. Kumbki neist ei soovi enam väikeseid lapsi.

Üks oli vägagi suhtest huvitatud, aga minna suhtesse lootuses, et äkki ta muudab meelt ja hakkab siiski tahtma veel ühte last, see tähendaks minu jaoks mineviku kordamist. Lootsin seda palju aastaid oma eelmises pikaaegses suhtes.
Mul on praegu siiski keegi, kes paneb südame kiiremini põksuma. Ta on fantastiline inimene ja ma usun, et teda ootab ees väga suur tulevik. Ta on küll vaid 24, aga ta on rohkem kahe jalaga maas kui mu 40aastane eksmees. Ja ta ütleb, et tahab perekonda ja lapsi ja kõike seda koos minuga. Et aastad ei ole olulised, oluline on nautida seda, mis hetkel on.  Aga see pole ju realistlik, et sellises suhtes saaksid inimesed koos vananeda. Ma olen nõus, et täna ei tundu me väliselt kuigi erinevad- tema oma habemega näeb samuti 38aastane. Aga mis saab 20 aasta pärast?  Öeldakse, et kui armastad kedagi, siis lased ta vabaks. Just nii ma tunnengi, et armastan teda piisavalt palju, et mitte teha temast 25-aastast isa. Ma ise ei olnud selles vanuses valmis emaks saama ja miks peaks teda laste ja koduga siia Eestimaale kinni siduma, kui kogu maailm on tema ja ta annete ja oskuste ees valla.  Ma tunnen, et oma armastusega teeksin ma talle lõppkokkuvõttes kahju. Ja endale ka. Sest mingi aja pärast oleksin jälle üksinda.

Tahan ja ei taha seda suhet, nii raske on olla ja otsustada. Kõik tundub nii õige ja samas nii vale. Lugesin täna siin Buduaaris oma päeva taroskoobi soovitust ja see tegelikult andis mulle vastuse – pean usaldama oma sisetunnet. Ja sisetunne ütleb mulle, et tuleb laste minna. Eks keegi kuskil veel paneb mu südame samamoodi ja veel kiiremini põksuma.