“KAS KORPULENTSEMAD naised on meestele atraktiivsed?”

Margus Vaher

pilt: Alina Birjuk

"Minu jaoks isiklikult on naise puhul kõige olulisem tema isiksus. Punkt. Mind ei ole kunagi häirinud lisakilod naise puhul, kes on särav, tark, võrratu huumorimeelega ja naiselik.

Võin isegi tunnistada, et minu parimad voodipartnerid elus on pigem olnud veidi kurvikamad-volüümikamad kui kõhnad. Põhjus lihtne. Nad teadsid, et linade vahel müramine on energeetiline ja erootiline tants, milles kehatüübil, kaalul ja tehnikatel on teisejärguline roll. Selle mõistmine ja enesearmastus tegi neist jumalannad.

Kui kõik naised mõistaksid, et iluideaalid ja stereotüübid on meile alati ühiskonna poolt peale surutud ja ajas väga muutuvad, siis lastaks ennast rohkem tõeliselt vabaks ning enda naiselikkusel tõeliselt õide puhkeda. Naine, kes armastab ja väärtustab end täielikult, on kiirgav kalliskivi. Miks juveelid on kallid? Sest nad on haruldased. Ent transformatsiooni võti, et muutuda põlevkivist teemandiks, on iga naise enda taskus. See, kas ta seda julgeb kasutada, on juba iseasi. Enda kogemusest võin öelda, et ka teadliku mehe armastus mõjub naisele palsamina – selle tervendav ja toniseeriv mõju on rohkem pardipoegi luigeks muundanud kui mõni muinasjutuvestja. Sest kui mees naise olemust tõeliselt armastab, annab see mehele võime näha naise kiirgavat olemust ja hinge sellisena, nagu see tegelikult on.
Ilma loori, valehäbide ja valukehadeta. Ning läbi mehe armastuse prisma õpib naine end järk-järgult nii nägema ka ise. Puhta iluna. Me kehad pole muud kui anumad. Võib juhtuda, et kullast anumas peidab end aeglane mürk ja mõnes tagasihoidlikumas tervendav elueliksiir. Me endi kätes on see, millega end täidame. Aga üks on kindel – alles siis, kui oskame armastada iseend, oleme võimelised armastama teist.”

Loe lisa Margus Vaheri äsjailmunud raamatust ”Aga miks mehed sellised on?”.