Kas suhe ilma seksita on täisväärtuslik?

7 kommentaari
Kas suhe ilma seksita on täisväärtuslik?

Kooselu algusaastatel võib mõte suhtest ilma seksita lausa naeruväärsena tunduda, kuid kui koos on oldud pea kümme aastat ning peres kasvavad ka lapsed, muutub palju.

Kooselu algusaastatel võib mõte suhtest ilma seksita lausa naeruväärsena tunduda, kuid kui koos on oldud pea kümme aastat ning peres kasvavad ka lapsed, muutub palju.

Mida pikemat aega koos on oldud, seda tugevamaks muutub mehe ja naise vaheline emotsionaalne side, prioriteedid muutuvad ning paratamatult jääb seks mõneti tagaplaanile. Kirg, mis suhte algusaastatel oli, jahtub ja see on täiesti normaalne. See ei tähenda, et armastus oleks suhtes hääbunud. Oluline on see, et mehe ja naise vahel oleks täielik usaldus ning et teineteist austatakse ning toetatakse nii heas kui halvas. Ekspertide sõnul muutub koosoldud aastatega emotsionaalse läheduse tähtsus suuremaks kui seksuaalne lähedus. Muidugi on seks iga terve suhte oluliseks osaks, kuid see ei tähenda, et mees ja naine peaksid regulaarselt seksima. 

Naer, ilusad hetked, südantsoojendavad mälestused, soov olla koos ja teineteisega kõike jagada – kui see on suhtes olemas, on mehe ja naise vaheline suhe täisväärtuslikum, kui suhe, mis põhineb puhtalt seksil ja kirel. Miks? Vastus on lihtne – kui mehe ja naise vahel pole peale seksi midagi, siis see suhe ei jää kestma, sest mõlemad pooled tunnevad, et midagi on puudu. Neil puudub tugev emotsionaalne side ning usaldus. Meil kõigil on vaja enda kõrvale inimest, kellega me saame ja julgeme kõike jagada, kelle eest me ei pea midagi varjama ja kellega koos olles saame me olla täpselt sellised nagu me oleme. Me ei pea näitlema. 

Kas suhe ilma seksita jääb püsima? Siinkohal on väga oluline, et mõlemad pooled oleksid olukorraga rahul. Kui üks pool soovib rohkem seksida kui teine ning mõlemat poolt rahuldavale kokkuleppele ei jõuta, hakkab see suhet tasapisi hävitama. Kui aga nii mees kui naine tunnevad end suhtes õnnelikult ning käest kinni hoidmine, kallistamine ja kaisus olemine on suhtes alles, ei tähenda seksi puudumine midagi halba. See, kui oma tuttavatelt kuuldakse, et neil kõigil on aktiivne seksuaalelu, ei tähenda, et see igas suhtes nii olema peab. 

Kui aga juba suhte alguses puudub mehel ja naisel kirg teineteise vastu, on olukord teistsugune. Suhte alguses on seks väga olulisel kohal, sest puudub emotsionaalne side ja suhe saab nii-öelda energiat ja jõudu just füüsilisest lähedusest.

allikas: magazine.foxnews.com