KAS TAHAD ROHKEM SEKSI kui su kallim? 5 asja, mida peaksid teadma

Erinevad seksuaalsed isud tekitavad suhtes palju probleeme. Antud olukorras aitab, et mõlemad püüavad teisest osapoolest aru saada.

Nii mõnigi elab lootuses, et äkki tahab kallim sama palju ja samal ajal seksi kui sa isegi. Tõde on aga see, et harva tahab paar seksi täpselt samal ajal. Erinevus võib olla väga väike, kuid halvimal juhul tekitab see suhtes suuri probleeme. Miks siis pakub seks osadele vähem huvi? Selleks on lugematuid põhjuseid. Kõige tavalisem põhjus on vaid lihtne asjaolu, et partner pole nii seksuaalne – pole olemas õiget arvu, kui mitu korda peaks nädalas seksima. Soovimatuse taga võib peituda ka asjaolu, et seks on muutunud liiga rutiinseks või näiteks oled kasutusele võtnud uued ravimid või pillid.

Kui seksuaalsed isud kõiguvad kallimate vahel väga palju, võib see põhjustada tülisid mitmel põhjusel. Rohkem seksi sooviv pool võib tunda ennast tõrjutuna ja solvatuna, kui partner ta eemale lükkab. Seksi vähem sooviv pool võib omakorda muretseda, kuidas ta suudab kallima isud ära rahuldada, et teisele mitte pahameelt tekitada. Oma seksuaalsusest rääkimine võib paarile raske olla. Eriti raske on oma mõtteid väljendada sellel poolel, kes ei taha nii palju seksi.

Seetõttu koostas Huffington Post nimekirja asjadest, mida peaksid meeles hoidma need, kes soovivad rohkem seksida.

1. Seksi mittesoovimine ei ole tingitud sinust. Kuigi mõnikord pole lihtsalt soovi seksida, ei tähenda see seda, et kallim sind ei armastaks, ei peaks sind ihaldusväärseks või ei hindaks sind.

2. Kui suurem osa päevast on kogu aeg kiire või kulub näiteks väikese lapse järel käimisele, võib olla raske leida rahulikku ja lõõgastunud hetke. Väsimus on üks põhjustest, miks seksiisu pole.

3. Seksimine vaid selleks, et teine rahul oleks, ei tasu pikemas perspektiivis ära. Isu võib veelgi väheneda, kui partner tunneb, et ta on sunnitud seksima.

4. Kompromissid ja loovus on olulised ning seksi rohkem soovivat partnerit on võimalik rahuldada mitmel moel, näiteks suudluste või seksmänguasjadega.

5. Teemat ei tohiks muuta tabuks, sest siis muutub omavahel rääkimine veelgi keerulisemaks. Kui vihastad, sest kallim ei taha seksida, on kompromisside tegemine üsna kiiresti võimatu.