Katrin Lusti eksperiment: Kas feromoonid tõmbavad mehi ligi? Lisatud VIDEO!

6 kommentaari
Katrin Lusti eksperiment: Kas feromoonid tõmbavad mehi ligi? Lisatud VIDEO!

Olen juba kaks kuud Buduaari tiimis kaastööd teinud ja pean ausalt tunnistama, et olen kohtunud ääretult toreda seltskonnaga.

Olen juba kaks kuud Buduaari tiimis kaastööd teinud ja pean ausalt tunnistama, et olen kohtunud ääretult toreda seltskonnaga.

Suure osa oma ajast tegelen ma artiklitega, mis on tihtilugu probleemse fookusega ja puudutavad ikka miskit, mis meie riigis lonkab.

Buduaari toimetusse minnes valdab mind aga alati tütarlapselik kergendustunne. Seal ei ole probleemlugusid, vaid Buduaari moto on kirjutada häid uudiseid.

Heade uudiste kirjutamisest saan mina aga justkui balansseriva laengu positiivset energiat, mil ma ei pea hetkeks puudutama mitte ühtegi ühiskonna valupunkti. Buduaaris on toredad koosolekud. Istume vähemalt kaks korda nädalas toimetuses suure roosa diivani peal ja arutleme uute põnevate ideede üle.

Hiljaaegu teatas keegi meie tiimist, et tal on kodus feromoonidega lõhnaõli. Mina ei olnud feromoonidest midagi kuulnud ja ülejäänud seltskonnale tegi see palju nalja.

See ei ole võimalik!?!?!

Sain teada, et feromoonid on seksuaalsust tekitavad sünteetilised hormoonid, mis pidavat olema sekspoodides müügil juba palju aastaid. Naised ja mehed piserdavad seda endale peale ja loodavad siis sellega saada vastassugupoole tähelepanu. Esimese hooga itsitasin nagu väike tüdruk – see ei ole võimalik!

Tüdrukud Buduaaris aga ütlesid, et ilmselt on ikka küll, kui toode juba aastaid letil püsib. Uudishimulik nagu ma olen – ei andnud süda rahu. Mõtlesin, et pean asja uurima.

Helistasin ühte Tallinna sekspoodi, mida soovitas üks ajakirjanikust kolleeg teisest toimetusest ja küsisin, kas nad oleksid nõus telekaamerate ees andma mulle intervjuu, kuidas feromoonid tegelikult inimesele mõjuvad. Müüjatar Stella oli asjaga päri ja eelmisel nädalal sõitsimegi kaameramehega sekspoodi kohale.

Stella ladus lauale terve hunniku erinevaid feromoontooteid – üks pudel värvilisem kui teine.

“Kas need tõesti mõjuvad?” punnitasin silmi.

“Kui nad ei mõjuks, siis me ei ostaks neid ju poodi sisse!” teatas aga sekspoe müüjatar resoluutselt ning lisas, et siiamaani pole keegi ühtegi pudelikest poodi tagasi toonud.

Viisin eksperimendi läbi TV3’s

Stella rääkis loo sellest, kuidas ükskord oli poodi tulnud keskeas naisterahvas, kelle mehel oli armuke.

“Tal ei olnud enam ühtegi muud võimalust meest tagasi võita ja seetõttu leidis ta kuidagi teekonna feromoonide juurde…,” jutustas brünett naine leti taga ise tähtsalt silmi pilgutades. Hiljem olla too naine tulnud sekspoodi kõiki tänama, sest feromoonid olevat löönud kõik ta mehe meeled valla ja armuke kadus nagu välk.

Teine lugu rääkis sellest, kuidas selle sama müüjatari sõbranna olla mehega enne reisi raksu läinud. Naine läinud teise tuppa, piserdanud feromoonivedelikku endale peale ja tulnud tagasi tuppa. Mees olevat tüli hetkega unustanud ja seejärel tabas neid meeletu kirehoog…

Okei. Sekspoe müüjatar peabki oma toodet müüma ja ükskõik kui palju ma tema lugusid ei tahaks ka uskuda – pidin ma siiski teada saama, kas sellel lool võib tõepoolest olla tõepõhja.

Viisin eksperimendi läbi TV3 toimetuses, kus ma Seitsmestele Uudistele samuti juba üle aasta kaastööd teen. Piserdasin parfüümi endale peale ja küsisin siis härrade käest toimetuses, kas ma tundun neile oma uue lõhnaga kuidagi meeldivam kui varem.

Suur osa neist märkis, et  feromoonilõhn on nende jaoks pisut liiga vänge haisuga ja võib osa mehi naisest hoopiski eemale peletada. Paar meest teatasid, et nad tundsid selle aine maitset pärast nuusutamist suus, aga mingit sugutungi see neis küll ei tekitanud. Ometi oli aga toimetuses ka mehi, kes ütlesid, et kui nad ei istuks tööl ja oleksid teises keskkonnas, siis võib täiesti uskuda, et sellel ainel võib olla mõju. See lõhn ei olnud nende jaoks ebameeldiv.

Üks toimetuse töötaja, meesterahavas, rääkis loo sellest, kuidas ta viis sarnase eksperimendi läbi kunagi raadios ning ka siis mõjus see lõhn toimetuse naistele meeldivalt, sest pea igaüks neist küsis, millega on tegu.

Seda, et mehed oleksid kaotanud feromoonide lummuses täielikult reaalsustaju, ei juhtunud. Pigem mõjub toode nii naisele või mehele psühholoogiliselt ja annab ehk välja minnes lisakindlust.

Veel üks huvitav detail selle looga seoses. Tuttav, ajakirjanikust kolleeg lisas veel, et feromoonid on just ajakirjanike seas populaarsed ja et osa neist pidi feromoone kasutama näiteks enne intervjuule minekut, et saada allikaid paremini rääkima.  

Kui see jutt tõesti tõele vastab, siis sel juhul peaks selle aine ära keelama…või mis!?!?

 

2 PÄEVA HILJEM…

“Tundub, et need feromoonid siiski mõjuvad. Nii nagu Buduaari tüdrukud kinnitasid mulle, et nende mõju võib olla pikaldane ja lõhn ei tule isegi pesuga maha – siis siin on reaalse elu kinnitus. Käisime täna hommikul Buduaari reklaami ja müügiosakonna juhi Krista Malduriga toimetuse parklas värsket õhku hingamas. Seisime päikese käes ja rääkisime tööjuttu, kui meie selja taga ühe poe aknaid pesev mees pani oma tööriista kõrvale ja hakkas meist nutitelefoniga pilti tegema. Ise ei öelnud ta seejuures sõnakestki, vaid muudkui klõpsis. Esialgu mõtlesin, et äkki on midagi meie taustal. Ma ise pole küll nii kuulus, et suvaline inimene võiks meid pildistama hakata. Krista pole ju ka nii kuulus, et teda tänaval ära tuntakse. Kui härra oma tegevust jätkas, küsisin. “Vabandust, kas te teete meist pilti?”

Härra noogutas ja ütles, “Teen küll jah. Te näete selle suure raadiomasti taustal väga ilusad välja.” Kusjuures oluline on mainida, et me seisime autoparklas ja ümberringi pole üldse ilus. Aknapesija aga muudkui fotografeeris edasi. 

“Ma pärast saadan need pildid teile emailiga edasi…”, teatas ta. “Aga kust te meie emaili teate?” küsin vastu.

“No te annate selle mulle kohe!” märkis härra enesekindlalt. Krista kihistas naerda ja teatas aknapesijale, et meil ei ole soovi saada fotot suvalise masti taustal keset autoparklat. Teel toimetusse veendusime mõlemad, et sellise absurdsel seigal ei saa olla muud põhjust, kui feromoonid, mida ma ligi nädal aega tagasi eksperimendi tarvis endale peale kandsin.”

Katrin Lust

 

VAATA ka TV3 uudist, kus Katrin küsitleb sekspoe müüjat SIIT