KUI PALJU ENESERAHULDAMIST on liiga palju?

Masturbatsioon on Eestis ja ka kogu maailmas tõusev trend, kuid kas on olemas ka maksimaalset arvu, kui tihti oma juveele katsuda tohiks?

Hiljuti läbi viidud uuringust selgus, et 90 protsenti alla 40-aastastest meestest ja 75 protsenti naistest oli rahuldanud ennast vähemalt korra viimase kuu jooksul. Seksmänguasju valmistav firma RFSU sõnas eelmisel talvel, et rohkem kui üks neljast inimesest rahuldab ennast mitu korda nädalas.

Erinevatest uuringutest on selgunud, et masturbatsioon on mitmel viisil kasulik: stress väheneb, eesnäärmevähi risk väheneb, vabanev hormoon kortisool parandab vastupidavust… Ja lõppude lõpuks, see on hea!

Aga… Ilmselt oled ka sina juurelnud küsimuse üle, et kui tihti võib ennast katsuda, enne kui see põhjustab kahju? (Võid jätkata lugemist ka sellisel juhul, kui sa pole selle üle juurelnud).

Veebileht HelloGiggles intervjueeris seksuaalterapeut Wendy Strgari. Wendy Strgari on kirjutanud raamatu “Sex That Works, An Intimate Guide to Awakening Your Erotic Life” ning tema sõnul ei tasu kellelgi jätta masturbatsiooni vahele, kui selleks on võimalus. “Masturbeerimine on kõikide teiste seksuaalaktide nurgakivi,” tõdes ta.

Üldiselt ei saa öelda, kui palju eneserahuldamist on liiga palju, kuid mingil hetkel tuleb siiski piir vastu. Need piirid võivad olla nii vaimsed kui ka füüsilised. “Masturbeerimisest võib sõltuvusse jääda. Kui sa rahuldad ennast nii palju, et ei soovi oma kallimaga seksida, siis on ilmselgelt tegu liigse masturbeerimisega,” sõnas Strgar.

Nii et kui soolo asemel oleks sul võimalus duoks, aga valid järjekindlalt soolo, peaks aja maha võtma ning järele mõtlema, milles probleem. Strgari sõnul võib liiga tihe masturbeerimine olla märk sellest, et inimene tunneb ennast partneriga liiga ebakindlalt või ei suuda teise inimesega ühendust saada.

Kuid positiivse külje pealt õpetab masturbeerimine sulle, mis sulle meeldib ja mis mitte. Naudi ennast!

 

allikas: HelloGiggles