KUI SAAD TEADA, et su eksil on uus kallim…

Oi, kui suurepärane, et mu eks on endale uue kallima leidnud. Oota üks hetk… kuidas palun? Mida tegelikult mõeldakse, kui endine kallim endale uue kaaslase leiab?

Ei ole oluline, kui kaua suhtest möödas on ja kuidas see lõppes. Kui endine kallim armub uuesti ning leiab endale uue ja ehk isegi parema partneri kui sina, tekitab see emotsioone. Palju emotsioone. Toome teieni mõned realistlikud reageeringud.

1. Oi, palju õnne talle… Oled õnnelik oma eksi üle, kui sul endal juba pikka aega hästi läheb. Võid loota, et tema uus suhe kestab kaua ning ta ei kõrveta näppe. Kui oled tõepoolest suuteline sedasi tundma, siis palju õnne – oled elus edasi läinud.

2. See teeb haiget. Kui eks leiab enda kõrvale uue kallima, võib see väga palju haiget teha, eriti siis, kui lahkuminekust pole eriti kaua aega möödas ning sa lootsid, et äkki saab teie suhtest veel asja. Ja isegi kui lahkuminekust on aastaid möödas, võib see siiski kummalisena tunduda.

3. Aga minul ju pole kedagi! Aga miks mitte? Kui kuuled, et sinu eks särab õnnest, võrdled automaatselt tema suhet enda olukorraga. Elu ei ole võistlus, kuid endise kallima õnn võib sulle jätta mulje, et oled ise rongist maha jäänud, seda enam, kui oled oma järgnevates suhetes vaid pettunud. Ära kiirusta uude suhtesse vaid sellepärast, et eksil läheb hästi.

4. Tunnen eksi uuele kallimale kaasa! Mõnikord on see esimene mürgine mõte, mis sulle pähe kargab. Las see läheb mööda. Uues suhtes võib kõik olla teisiti. Võibolla su eks ei jäta enam sokke vedelema ega röhitse söögilauas.

5. Aga see naine on ju nii kole! Võid pidada oma eksi uut kallimat tõeliseks koletiseks, muidusööjaks, paksuks, rahanäljas naiseks. Seda enam, et sina ise oled nii ilus, tark, käid tööl, näed hea välja. Aga oota üks hetk? Miks see sulle korda läheb? Las eks olla õnnelik. See on ju tema kallim, mitte sinu oma.

6. Aga mis siis, kui ta meeldib inimestele rohkem kui mina? Jah, see on täiesti võimalik.

7. Ta leidis minu noorema ja parema versiooni! Ehk on sinu eksil lihtsalt selline maitse naiste osas ja ta leidis tõepoolest uue sinu. Ole uhke enda üle.

8. Eee, mis vahet sel on? Mõnikord on tunded niivõrd surnud ja sa ei hooli oma eksist enam karvavõrdki, et teadmine tema uuest kallimast ei pane sind kulmugi kergitama. Sul ei teki mitte mingit emotsiooni. Kuid teisest küljest: ka ükskõiksus on tunne. Naudi seda.

9. Kas nad plaanivad lapsi teha? Kui teil ei olnud lapsi, aga sa nii väga soovisid neid, siis mõte sellest, et eks loob uue pere, võib haiget teha. Kui teil on ühiseid lapsi, siis mõte eksi uutest lastest võib tunduda raskena.

10. Ma teadsin seda! Te läksite lahku ja eks kinnitas, et tal pole kedagi teist. Just jah! Teinekord see “teatud tunne” peab paika. Ja mis siis: mine oma eluga edasi. Eks on eks. 

 

allikas: Huffington Post