Kuidas alustada uut suhet?

16 kommentaari
Kuidas alustada uut suhet?

Mõnikord, kui oled kaua vallaline olnud, on uude suhtesse sattumine raske, sa tunned end ebakindlalt, kuid samas ärevalt, lootes, et seekord läheb kõik teisiti – paremini. Allolevaid nõuandeid järgides õnnestub sul see kindlasti. Vaata, mida peaksid teadma enne, kui uude suhtesse sukeldud?  

Mõnikord, kui oled kaua vallaline olnud, on uude suhtesse sattumine raske, sa tunned end ebakindlalt, kuid samas ärevalt, lootes, et seekord läheb kõik teisiti – paremini. Allolevaid nõuandeid järgides õnnestub sul see kindlasti. Vaata, mida peaksid teadma enne, kui uude suhtesse sukeldud?

 

Ei minged eksmehi tagaplaanil. Selleks, et uues suhtes edukas olla, ei ole sul vaja enam lävida oma eksmeestega. Kuidas sina end tunneksid, kui sinu uue kallima endine tüdruk tema ümber tiirleks? Poleks ilmselt kõige meeldivam. Eksiga edasi suhtlemine edastab vaid negatiivsust, draamasid ja tähendab seda, et sa pole temast veel üle saanud.

Rääkige, rääkige, rääkige! Hea suhte alus on aus ja avatud suhtlemine. Rääkige palju ning õpi oma uut kirge tundma. Ole huvitatud tema elust, eesmärkidest, hobides ja kõigest, mis tema jaoks oluline on.

Edenege aeglaselt. Jah, elame küll ajastul, kus ei pea enam seksiga abieluni ootama, kuid mõnikord võib ootamisest kasu olla. Intiimseks läheduseks on küllaga aega, kui olete üksteist tundma õppinud. Suhe, mis põhineb vaid seksil, hääbub kiiresti, kuid suhe, mis põhineb tunnetel ja emotsionaalsel kontaktil, saab muutuda vaid paremaks. Mõnikord on ootamine seda väärt! 

Leia aega aega ka iseendale. Üks kõige suuremaid vigu, mida tehakse uude suhtesse astudes, on see, et kõike tehakse koos. Liblikad kõhus ning pidev elevusetunne ei lase sul partneri kõrvalt lahkuda, kuid see on oluline, et sul oleks aega ka iseenda jaoks. Ära taha olla selline sõbranna, kes tüdrukuteõhtule juba kolmandat korda minemata jätab, et kallimaga olla! Leia aega nii enda, sõprade kui ka perekonna jaoks.

Ära ole liigselt klammerduv. Kuigi see võib sulle tunduda suhte alguses loomulikuna, võib see teine pool end tunda ahistatuna. Usalda oma partnerit nii kaua, kuni ta pole sinu usaldust kuritarvitanud. Ja kui sa ei usalda, siis miks sa üldse temaga suhtes oled?

Oska probleeme lahendada. Oluline on osata lahendada suhtes esilekerkivaid probleeme ning rääkida neist õigeaegselt. Kui tunned, et miski häirib sind, siis aruta seda kallimaga.  Ära lase kirel end pimestada ega looda, et asjad lahenevad iseenesest.

Armastus – see võtab aega. Armastus, kui see tekib, siis loomulikult. Ära lase end tagant kiirustada ega lausu A-tähega sõna enne, kui ise selles päris kindel oled.

Jää iseendaks! Üritades olla keegi, kes sa tegelikult ei ole, on üks suurimaid vigu, mida suhtes teha saab. Sa ei saa ju terve elu teeselda ja suruda alla oma tõelist mina? Mis paneb sind arvama, et sinu partner ei aktsepteeri sind sellisena, nagu oled? Kui sa ei meeldi kellelegi sellisena, nagu oled, siis on see tema probleem, mitte sinu. Pea meeles, ära iial ürita olla see, kes sa pole!

Minevik on minevik. Ära võta oma eelmistes suhetes tehtud vigu ja probleeme kaasa uuede suhtesse. Ei ole õige, et sinu uus kallim peab maksma selle eest, et sinu eks sind pettis või ei usaldanud sind. Alusta uut suhet uuelt lehelt, ilma suurte lootuste ja ohvriteta. Sa võlgned seda nii endale kui ka oma uuele võimalusele.

allwomanstalk.com

 

 

Triin Tisler

 

Sarnased artiklid