Kuidas aru saada, mis plaanid tal sinuga on?

Kuidas aru saada, mis plaanid tal sinuga on?

Nii väga tahaksid talt küsida, et “Mis kavatsused sul minuga on, härra?”, kuid tead väga hästi, et seda tehes õnnestub sul ta vaid ära hirmutada. Selle asemel peaksid oskama lugeda vihjeid tema käitumisest, mis ütlevad sulle paanikat põhjustamata väga palju tema abielumõtete kohta. 

Nii väga tahaksid talt küsida “Mis kavatsused sul minuga on, härra?”, kuid tead väga hästi, et seda tehes õnnestub sul ta vaid ära hirmutada. Selle asemel peaksid oskama lugeda vihjeid tema käitumisest, mis ütlevad sulle paanikat põhjustamata väga palju tema abielumõtete kohta. 

Võid olla nii vastutulelik kui tahes, ent kui tahad teada tema väärtushinnanguid, ja võimalikult varakult, et teada saada, kas raiskad oma aega püsisuhet oodates, siis uuri järgnevat.

 

Tema seltsielu

Teda oma sõpradest rääkima panna ei tohiks olla probleem. Kui ta ei pea oma seltsielu huvitavaks, siis ta ju ei tegele sellega? Küsi temalt näiteks: “Mida sa eelmisel nädalavahetusel tegid?”, “Mida lõbusat sa tavaliselt teed?” Pane hästi tähele, mida ta ütleb. See, mida kuulma peaksid, on see, kas ta kasutab palju sõna “meie” (siinkohal ei mõelda “meie” all mitte sind, vaid meid kui teda ja tema sõprade seltskonda). Kui ta oma väljaskäimistest rääkides peaaegu ei kasutagi sõna “mina”, siis võta seda kui märki, et mees on seotud kindla seltskonna või klikiga. Mees, kes ütleb: “Käisin koos Robiga mängu vaatamas. Siis käisin paari semuga kalal”, on täiesti teistsugune tegelane, kui mees, kes seletab: “Läksime linna ja me ei leidnud seal üht klubi üles ja lõpuks sõitsime kogu öö ringi. Siis läksime tagasi Tony poole ja tšillisime niisama”. See on väga ebaküps, välise järgi hinnatav kohanemistase ning näitab ilmselt suhteks või enda sidumiseks valmisoleku madalat taset.

Kui räägid kellegagi, kes on kinni “meie”-meelsuses, siis ei räägi sa inimesega, kes võiks sinuga suhte luua. Ajastus on vale, sest tabasid mehe hetkel, mil ta väärtustab end oma seltskonna heakskiidu põhjal. Kui mehed on oma kampa armunud, siis neil on juba olemas see, mida sina pakkuda tahad. Nii lihtne see ongi. Nad on juba osa millestki.  Niisugune mees võib olla valmis poissmeestepeoks, kuid pulmadeks – vähemalt mitte enda omadeks.

Võid kasutada ka samat teavet, et välja selgitada, kas mees on üldse valmis, et tema elus algaks järgmine faas. Võid avastada, et mees, kes on olnud kambas pikka aega, hakkab sellest tüdinema. Seltskonnast kasvatakse välja ja igatsetakse pigem intiimsust, kui kamba kollektiivset tunnustust. Tekib soov paigale jääda. Kahekordselt kehtib see niisuguste inimeste kohta, kelle kamba liikmed hakkavad n-ö “ära pudenema” abiellu ja kihlustesse. Kui mehe paar semu on kihlunud, hakkavad asjad muutuma ja võib ennustada, et ta otsib järgmist maandumispaika sinu juures.

 

Tema minevik

Tema tuleviku käitumist ennustab kõige paremini tema minevikukäitumine. Suhet sinuga ennustab tema elu teiste suhete muster. See tähendab, et pead mõistma tema suhetesse puutuvat käitumist minevikus. Küsi temalt järgmisi küsimusi: Kaua sa töötanud oled? Kaua sa ühes kohas elanud oled? Kui kaua sa oma parimaid sõpru tunned? Kas ja kui kaua oled püsisuhtes olnud? Kuidas need suhted lõppesid?

Vastused neile küsimustele on olulised, kuid pane tähele, et sa ei korraldaks ülekuulamist. Lihtsalt põimi need küsimused vestlusesse ja kuua hoolega vastuseid. Kui mees on ühelt töökohalt teisele hüpanud, mõne aastaga jooksul kolm korda eriala vahetanud, ei suuda toataime elus hoida, loomast rääkimata ja tema kodu on seal, kuhu ta mütsi riputab, siis ilmselt ei otsi see mees endale kaaspilooti. Ja kui otsibki, siis pole ta ilmselt parim saak püsisuhteks.

Inimsed küll võivad muutuda, kuid see on asjakohane teave, ning see võib toetada või õõnestada väidet, et keegi on püsisuhteks hea kandidaat. Võid seda minevikku küll õigustada, püüda ratsionaalselt seletada ja välja vabandada, ent kui tahad teada, mida poiss järgmisel aastal teha kavatseb, siis parim teave, mida koguda võid, on see, mida ta eelmisel aastal tegi.

 

Talle tähtsad inimesed

Küsi temalt tema elu tähtsate inimeste kohta –  tema vanemad, teised tema elus kõrgelt hinnatud täiskasvanud, õed- vennad ja lähimad sõbrad, et näha, kas tema suhtekogemus on olnud hea või hlab. Võid lihtsalt küsida: “Oh, millega ta tegeleb? Kas ta on abielus?”, kui ta õest- vennast või sõbrast juttu teeb. See on väga tähtis info, sest need on tema peas olevad seosed. Need inimesed on rollimudelid ja mõjutajad, kes ilmselt vormisid tema väärtushinnangud ja mõjutasid tema vaateid püsisuhetest. Inimesed õpivad sellest, mida läbi elavad, nii et pead mõistma, missugune on olnud tema suhtekogemus. Kui tema vanemad on või olid õnnelikult abielus, on see väga tõenäoliselt mõjutanud tema arvamust abielust. Kui nad tülitsesid kogu aeg ja pärast lahutasid, on see halb märk, sest ta arvab, et abielu pole sugugi lõbus, ega kesta kaua. Uuri sedagi, kas tema parimad sõbrad on abielus või üksikud. Kui inimesed, kellega ta lävib, väärtustavad abielu, on võimalik, et nad avaldavad talle abiellumiseks vähemalt õrna survet – mis on sinu jaoks ju hea uudis!

 

P. McGraw “Love smart”

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid