Kuidas MITTE armukade olla?

Kuidas MITTE armukade olla?

Sa oled leidnud endale partneri, kellega koos olles on tekkinud tunne, et tema ongi see Õige. Koos tänaval käies tundub sulle, et mees vaatab hoopis teisi naisi? Mida teha? Nüüd tuleb sul hakata vaeva nägema, et mitte lasta oma armukadedal küljel välja paista ning teie suhet rikkuda.

Sa oled leidnud endale partneri, kellega koos olles on tekkinud tunne, et tema ongi see Õige. Koos tänaval käies tundub sulle, et mees vaatab hoopis teisi naisi? Mida teha? Nüüd tuleb sul hakata vaeva nägema, et mitte lasta oma armukadedal küljel välja paista ning teie suhet rikkuda.

“Teil tuleb aru saada, et mehed vaatavadki teisi naisi. Mina teen seda samuti. Sellest ei pääse, me vaatame niikuinii. Me heidame ikka mööda tänavat kõndivale seksikale piigale varjatud pilgu, isegi kui meil tuleb seda päikeseprillide tagant teha või poeaknalt tema peegeldust vaadata,” kirjutab Simon Oaks, suhteõpiku “Will marry for food, sex & laundry” autor. “Häda on selles, et meid lihtsalt tõmbab naiste poole. Kui näeme mõnda, kes meid eriliselt veetleb, siis me vaatame teda, ning hindame teda – just nimelt, hindame,” lisab Oaks.

Näed, et sinu mees vaatab kohvikus kõrvallauas istuvat naist? Kas sa ise ei ole kunagi vaadanud kohvikkuse sisenevat nägusat meest? Kindlasti oled. See on täiesti loomulik. Sul ei tasu olla naiivne ja uskuda, et lihtsalt sellepärast, et teie nüüd koos olete, unustab ta teiste naiste olemasolu ära. Oluline on mõista, et vaatamisel ei ole midagi häda.

Anna talle oma õnnistus

Kui sa iga kord vihastad, kui ta mõnele kenale naisele pilgu heidab, tekitab see teie vahel pingeid. Mehed on nagunii tuntud endassetõmbujad ja kui sa teda kedagi piilumas tabad ja plahvatad, siis ta ei hakka end üldse avamagi. Ja kui sa arvad, et ta enam teisi ei vaata, kui sa seda käsid, siis on see ilmselge vale. Tegu on loodusseadusega, nii et pole mõtet sääsest elevanti teha ja sellest tohutut tüli tekitada.

Ole avameelne

Küsi mehelt, miks see naine talle meeldib. Kui asi puudutab teisi naisi ning seda, mis teda nende puhul võlub, võid üht-teist oma mehe kohta teada saada – seda, millised fantaasiad tal mõttes on ning mis tema meelest seksikas on. “Miks sa teda vahid? Kas ta on sinu meelest ilus?” See kõlab süüdistavalt ning rabab teda nii, et ta ei vasta sulle ausalt. Parem jää rahulikuks ning vaata ka ise seda naist. Ning ütle: “Minu meelest on ta väga veetlev.” Sellega annad talle vaatamiseks rohelise tule. Ta tunneb end mugavalt ja ütleb sulle ausalt, mida ta arvab.

“Mina olen oma naiselt teiste daamide kohta palju teada saanud. Kui mina näitan talle mõnda naist, kes minu meelest veetlev on, teeb tema märkuse naise võltsrindade või päikesekahjustuse kohta. Praegu oleme me nende suhtes, kes meile silma jäävad, väga avameelsed, ning tänu sellele pole meil omavahel mitte mingisugust salatsemist. Naised tunnevad paremini seda, kuidas head väljanägemist saavutatakse. Meid on väga raske sära ja glamuuriga pimestada. Tabav märkus aitab meil näha rohkemat kui seksikaid jalgu ja lopsakat büsti. Minu jaoks on see silmi avav!” mõtiskleb Oaks.

Armukadedusest tingitud ebakindlus

Ebakindlus on suur kirejahutaja. See kurtminegi on kurnav, sest see tähendab, et mees peab rohkem vaeva nägema. Mees ei saa sinu juuresolekul iseendaks jääda, kui sa pahvatad iga kord, kui tema mõnda tüdrukut piidleb või uue naissoost sõbraga vestleb. Ta hakkab endalt mõttes kogu aeg küsima, kas sind vihastab, kui ta seda või teist ütleb. Sinule meeldimise asemel näeb ta nüüd vaeva võimalike konfliktide vältimisega.

On suur vahe, kas ta piidleb mööduvat naist või petab teid. Ning mille pärast on sul vaja üldse ebamugavust tunda? Tal on ju koos sinuga ning tahab olla koos sinuga!

Hoia asjad kontrolli all

Sa oled tugev ja enesekindel naine. Lase mehel vaadata; isegi räägi temaga teistest naistest, kes talle silma hakkavad. Aga ära lase asjadel liiga kaugele minna. Mõõdukus ja austus tähendavad kõike. Tüdruku piidlemisel ja tema avalikult silmadega õgimisel on suur vahe. 

Usaldamatus

Usaldus ja lugupidamine tuleb ära teenida, ent kõik on väärt seda, et sinust kahtluste puhul parimat arvataks. Suhet tuleb alustada teatud usaldusega. Kui sa ei usu, et sinu mees on aus ja korralik, siis miks sa üldse suhtes oled? Kui teie vahel puudub usaldus, ei saa te kunagi õnnelikuks. 

“Armukadedus on üks vastik kokteil – üks osa usaldamatust ja üks osa enesekindluse puudmist. Seda on raske alla neelata, sest see ei näe hea välja ja maitse on veel hullem. Hoia ennast ja oma armastatut selle joovastava mõju eest. Sellist pohmelli pole kellelegi vaja,” õpetab Oaks.

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid