Kuidas petmisest üle saada?

Kuidas petmisest üle saada?

Petmine on igale suhtele raske – toome teieni viis nõuannet, kuidas sellest üle saada.

Petmine on igale suhtele raske – toome teieni viis nõuannet, kuidas sellest üle saada.

Petmine on tänapäeval väga levinud. Ajakirjas Journal of Comparative Family Studies avaldatud uuringu sõnul lausa 25 protsenti abielus olevatest inimestest petavad oma abikaasat. Kuigi petmisest on raske üle saada, ei tähenda see ilmtingimata suhte lõppu. Psühhiaater Scott Haltzman soovitabki kõigepealt mõelda, kas suhe on väärt päästmist või mitte.

Kui leitakse, et suhe on väärt päästmist, soovitab Haltzman viite asja, mida esimesena teha tuleks. Haltzman on truudusetusest ka raamatu kirjutanud – ”The Secrets of Surviving Infidelity”.

Jäta armuke maha
See võib mõne jaoks ilmselge asjana tunduda, kuid kordame siiski üle, et kõrvalsuhe tuleb lõpetada. Teine mees või naine tuleb elust püsivalt eemaldada.

Kaasa kallim protsessi
Ära usu petjat, kui ta ütleb, et on otsustanud kõrvalsuhte lõpetada. Ja petja ei peaks arvama, et kallim teda otsekohe usub. Asjaga peaks tegelema koos: Haltzmani sõnul peaks paar üheskoos läbi arutama, millise kirja või sõnumi peaks armukesele saatma. Sõnumis peaks selgeks tegema, et igasugune läbikäimine on lõppenud. Sel viisil suudab petja tõestada, et on oma prioriteedid enda jaoks selgeks teinud.

Täielik avatus
On tõenäoline, et armuke püüab siiski ühendust otsida. Seetõttu soovitab Haltzman täielikult aus olla: paar peab andma teineteisele juurdepääsu oma e-kirjadele, sõnumitele ja sotsiaalsele meediale, nii kaua, kuni petetud pool seda vajalikuks peab. See võib tunduda tobedana, kuid see aitab taastada usaldust ja näitab, et petjal pole enam midagi varjata.

Pea meeles oma rolli
Kui olete otsustanud täielikult ausad olla, pea meeles, et ausust ei tohi kuritarvitada. Ära pea ennast detektiiviks, kes püüab iga hinna eest kallima vahele tõmmata, vaid olge partnerid, kes töötavad selle nimel, et suhe taas toimima saada.

Hoia pea selgena

Kui kallim saab sõnumi endiselt armukeselt, ära hakka partnerit kohe sõimama. Või kui hüljatud armuke võtab sinuga ühendust, ära varja seda kallima eest. Arutage asja rahulikult, kuni saate teineteist taas usaldada.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid