KUIDAS TEADA, KAS OLED voodis halb?

Seksi õnnestumine või ebaõnnestumine on teinekord kinni sinu enda suhtumises. Teinekord sujub seks nagu raamatu järgi, kuid ometi tunned, et midagi on teie seksuaalelus valesti. Kas füüsiline tõmme on närtsinud? Kas ta ei erutu enam minu peale? Või mis kõige hullem: kas ma olen voodis halb? Kes meist poleks teinekord selle peale mõelnud? 

Teema on piisavalt tundlik, et küsimusele ei tahaks partnerilt ausat vastust saada – ja milline mõistlik inimene julgeks teisele tunnistada, et too tõepoolest voodis halb on! Ära muretse! Kui oledki “viiuli mängimises” halb, siis et selles paremaks saada, nõuab see lihtsalt piisavalt harjutamist. Seks ei ole kaugeltki nii tehniline sooritus. Sageli piisab, kui sa natuke vaid oma mõttemaailma muudad. Kõigepealt pead aga mõistma, et midagi on valesti. Mõnikord on piinlik otse küsida või tundub, et kallim on oma kesta sulgunud. Siis peaksid tuginema oma sisetundele ja küsima, et milles on probleem või mida võiks teisiti teha. 

Teinekord peaks seksi arenguetapid kindlaks määrama oma käitumise ja suhtumise järgi. See on natuke raskem, kuid õnneks koostas kirjanik ja koomik Lea Rose Emery veebilehele Bustle nimekirja märkidest, millest saab järeldada, et oled voodis halb.

Hoolid ainult enda naudingust

Ka endal on parem tunne, kui tead, et ka teine naudib. See võib olla lausa erutav, mis on omamoodi win-win olukord. Kui avastad, et keskendud ainult endale, proovi vahepeal keskenduda partneri naudingule. Tõenäoliselt märkad erinevust.

Kiirustad finišisse

On täiesti mõistetav, et alati ei ole jaksu tundidepikkuseks sessiooniks, kuid seks võib olla ka palju muud! Seetõttu ei pea alati kiirustama. Eelmäng aitab meeleolu luua ja korralik stimulatsioon muudab seksi palju rahuldust pakkuvamaks. Seega ei tasu kiirustada. 

Keskendud liigselt orgasmile

Võib tekkida liigne surve, kui eeldada, et mõlemad peavad alati orgasmi saama. Põhjuseid, miks haripunkt saamata võib jääda, on mitmeid, seega ei peaks endale üleliigset stressi tekitama. Kuigi finišis olekski orgasm ootamas, peab nautima ka teekonda ennast.

Te ei räägi seksist

Hea seks põhineb aususel. Kuidas sina ennast tunneksid, kui saaksid teada, et partner on kogu aeg teeselnud? Sama oluline kui on kuulata partneri soove, on rääkida ka enda omadest. Teeseldes ei muutu teie seksuaalelu kunagi paremaks, vaid selleks on vaja regulaarset, avatud arutelu. Uuringu järgi ühendab õnnelikke paare see, et nad räägivad omavahel palju – kaasa arvatud seksist.