Kuidas tulla toime armukadedusega?

Kuidas tulla toime armukadedusega?

Liigne armukadedus võib hävitada suhte ning seega peaks sellest ängistavast tundest proovima vabaneda, kirjutab Askmen.com.

Liigne armukadedus võib hävitada suhte ning seega peaks sellest ängistavast tundest proovima vabaneda, kirjutab Askmen.com.

Armukadedus paneb käed higistama, kui partner läheb koos sõpradega välja või räägib oma eksidest. See võib tekitada kinnisideid ning soovi teada kogu aeg, kus kallim on, kellega ta on ja mida ta teeb. Armukadedus on loomulik reaktsioon, kuid liiale minnes võib see suhte kergesti hävitada. Kuidas siis liigse armukadedusega toime tulla?

Küsi nõu sõpradelt

Umbusaldavad mõtted võivad hakata ringiratast käima. Võid oma partneri sõnu ning tegusid liigselt analüüsima hakata ning lõpuks ei suuda enam ratsionaalselt mõelda. Küsi oma sõprade arvamust. Mõnikord võib rääkimine aidata ja märkad, et Su mõtted on olnud täiesti absurdsed.

Vaata peeglisse

Armukadeduse põhjus võib peituda tegelikult Sinus endas, mitte partneri käitumises. Mõtle järele, millised probleemid tekitavad Sinus armukadedust. Armukadedus võib olla tingitud halbadest kogemustest ja varasemate kooselude traumadest. See võib olla tingitud ka stressist, seksuaaliha langemisest või enesekindluse puudumisest. Püüa välja selgitada oma probleemid ja leida tasakaal.

Kasvata oma ego

Armukadedus on sisemine emotsionaalne seisund, sellest üle saamine nõuab lisaks suhtele keskendumist ka enda arendamist. Tegele oma hobidega ja veeda aega lähedaste inimestega. Panusta oma välimusele ja hellita ennast. Pea meeles, et Sa oled suurepärane inimene ja Sul ei ole põhjust muretsemiseks. Tuleta endale ka meelde, et Su kallim on kõikide teiste seast välja valinud just Sinu.

Analüüsi tundeid

Püüa välja selgitada, millistes olukordades armukadedus pead tõstab. Kui tunned, et oled armukade, siis istu maha, hinga rahulikult ja analüüsi oma tundeid. Mõtle, miks Sa tunned ennast ohustatuna ja kas tegemist ikka on tõelise ohuga. Võid märgata, et Su kartused olid asjatud. Järgmisel korral võid negatiivseid tundeid kiiremini ignoreerida.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid