Kuidas värskendada suhet?

Kuidas värskendada suhet?

Igas paarisuhtes on etappe, kus kõik tundub allamäge minevat. See, mis vanasti oli uus ja põnev, on nüüd kujunenud rutiiniks. Buduaar uuris, kuidas sellist suhet taaselustada.

Igas paarisuhtes on etappe, kus kõik tundub allamäge minevat. See, mis vanasti oli uus ja põnev, on nüüd kujunenud rutiiniks. Buduaar uuris, kuidas sellist suhet taaselustada.

Teadvusta, et suhtel on mõõnaaeg. Sa ei rabele sellest välja, kui mõõnamõtteid tõrjud või probleemide ees silma kinni pigistad.

Hoidu masendusest ja pea meeles, et isegi raskutes valitsed sina elu üle, mitte vastupidi.

Lepi sellega, et paarisuhtes on etappe, mil kõik ei laabu. Kasuta võimalust, et omavahelist läbisaamist vaagida. Ära unusta, et sinulgi on omad head ja vead.

Räägi inimestega oma probleemidest. Ei maksa arvata, et vanasõna “rääkimine on hõbe, vaikimine on kuld” paarisuhte madalseisus paika peab. Oma mõtete ja murede jagamine kergendab enesetunnet, selgitab mõtteid ja toob tagasi reaalsustaju.

Kaalu, ehk on sinulgi vigu, enne kui hakkad oma kaasat süüdistama. Jälgi end kõrvalseisja silmadega. Mõtle, kuidas võiksid sa ise paremni vastata Õige kriteeriumile.

Leia kriisis ka mõni helgem külg. Takistused on selleks, et neid ületada, seeläbi saame kogemusi ja õpptunde. 

Ära lange meeleheitlike tegude küüsi, kui tunned end halvasti. Alkoholi või ravimite kuritarvitamine, unetud ööd, kõrvalhüpped või ükskõiksus – kõik need näilised (abi) vahendid vaid süvendavad probleeme ja tekkinud raskusi.

Palu andeks ja andesta teistele – kõigil meil on paremaid ja halvemaid päevi, ammugi pole keegi meist eksimatu.

Üllata! Nopi partneri jutust välja vihjed: “See film pidi päris hea olema” (osta kinopiletid), “Mu selg on nii haige” (tee talle massaaži) või mulle meeldivad itaalia magustoidud (üks väike tiramisu…)

Kasuta peidetud energiavarusid. Sõlmi endaga leping, et sa ei anna alla. Mõtle endale välja moto, millest tuge ammutada, näiteks: “Päike tuleb jälle välja!”.

Eemaldu hetkeks. Kui suhtekriis muutub talumatuks, pea meeles, et seegi on mööduv – mitte esimene ega viimane mure.

Tee koos kaasaga nimekiri, pane kirja 10-15 tegu, mida teiselt ootaksid. Olgu selleks siis ühine jalutuskäik, õhtusöök väljaspool kodumiljööd või voodisse toodav kohv. Teadmaks teise soove pole ju vaja olla telepaat! Hellust jagades muutute taas lähedasemaks.

Püüa käituda nii, nagu oleksid äsja armunud, seades romantika esikohale ja kuulates tähelepanelikult, mida partneril on öelda.

Lõbutse! Pühenduge partneriga regulaarselt mõnele toredale tegevusele nagu müramine, uisutamine, teineteise masseerimine, ühine vanniskäik vms. Lõbus koosolemine tugevdab tundesidemeid.

Luba, et psühhoterapeudid teid raskemast üle aitavad. Välisele abile tasub loota eelkõige siis, kui suhtes on näiteks haiglast armukadedust, vägivalda või alkoholismi.

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid