Kuus levinumat seksivigastust ja lahendused

Kuus levinumat seksivigastust ja lahendused

Seks ei pruugi alati sujuda romantiliselt nagu filmis. Vahel võib end linade vahel suisa vigastada!

Seks ei pruugi alati sujuda romantiliselt nagu filmis. Vahel võib end linade vahel suisa vigastada!

Women´s Health on ritta pannud kuus kõige levinumat seksivigastust ja juhised, kuidas nendega toime tulla, et te hädaolukorras pead ei kaotaks. 

Tupesisene rebend
See on tõenäoliselt kõige tüüpilisem seksivigastus. Ära tunned selle, kui märkad, et vahekorra ajal või järel tekib veritsus, lisaks on seksi jätkamine võimatu – nii valus on.
Lahendus: rebendid tekivad enamasti seetõttu, et oled sealt altpoolt liiga kuiv, seega on lahendus väga lihtne, tuleb kasutada libestit või võtta veidi rahulikumalt ja lasta naisel piisavalt märjaks minna.
Kui need võtted on juba kasutusel ja rebendeid ikka esineb, külasta igaks juhuks oma naistearsti.

Midagi jääb tuppe kinni
Jah, näiteks kondoom. Te ei kujuta ettegi, kui tihti tuleb günekoloogidel tupest eemaldada sinna ununenud tampoone ja mahalibisenud kondoome. Tegelikult aga ei pea sissejäänud kondoomi pärast arsti juurde pöörduma.
Lahendus: hinga sisse ja välja ja ära mine närvi. Oota pärast seksi 10 kuni 15 minutit, selle ajaga taastab tupp normaalse kuju ja suuruse. Siis hinga veelkord sügavalt, lõdvestu, sisesta kaks sõrme tuppe ja proovi kondoom kätte saada. Kui see tõesti ei õnnestu, helista arstile. 

Marrastused
Kuigi seks voodist väljaspool on igati kiiduväärt, võivad sellega kaasneda ebameeldivad vigastused, näiteks marrastused, kui seksid vaibal või autos allalastud istmetel.
Lahendus: puhasta kriibitud piirkond antibakteriaalse vahendiga. Kui marrastus on päris hull, pane seejärel plaaster peale.
Parim on muidugi mõni pleed põrandale vaibale katteks visata, siis ei teki ka marrastusi.

Seljavigastused
Jaa, kahjuks kõik need poosid, mille kohta su mehe sõber pärast küsida võiks, et oot-oot, MIDA te täpselt tegite?! on needsamad, mis põhjustavad kõige sagedamini päris karme seljavigastusi.
Lahendus: esiteks tee endale aplaus, et oled magamistoas nii seiklushimuline. Kui see tehtud, pane alaseljale jääkott, et leevendada valu. Kui valu on enam-vähem taandunud, pane seljale soe kompress, et lõdvestada lihaseid. Siis võta sisse valuvaigisti ja puhka paar tundi.

Seenhaigus
Seksi kaudu saavad seenhaiguse enamasti naised, kes praktiseerivad suuseksi ja seejärel vaginaalset vahekorda.
Lahendus: tee kindlaks, et mehe peenis on puhas enne, kui ta siseneb. Kui see tähendab, et ta peab eelmängu järel vannitoas käima, siis olgu nii. Seenhaigusest pääsemine on seda väärt.
Kui seen külastab sind tihedamini kui neli korda aastas, külasta oma naistearsti.

Põiepõletik
Jah, selle võib saada ka siis, kui tihti seksid. Inglastel on sellele isegi hea nimetus: mesinädalapõletik. Nimi tuleb sellest, et enamasti seksivad paarid sagedasti just suhte alguses.
Lahendus: aitab, kui kasutada piisavalt libestit ja võtta seksi ajal veidi rahulikult. Samuti aitab, kui käia enne ja pärast seksi pissil, nii uhud bakterid minema. Kui oled põiepõletikele nagunii vastuvõtlik, tarvita jõhvikaekstrakti – see ei lase bakteritel põieseintele kinnituda.

 

Buduaar.ee