LESLIE LAASNERIGA SUHETEST: ”Lill peab tabama nagu välk selgest taevast!”

LESLIE LAASNERIGA SUHETEST: ”Lill peab tabama nagu välk selgest taevast!”

Multimees Leslie Laasner (42) soovitab naistele lähenedes mitte ette kujutada, et oled Brad Pitt või George Clooney. „Keeruline ongi seda mitte teha, sest iga normaalne mees peab ennast sama ilusaks nagu Pitt või Clooney.” Seekord pärjatud muusiku, reklaamiärimehe ja muidu sõnaosava Lesliega naistest, armastusest ja suhetest rääkisimegi.

Multimees Leslie Laasner (42) soovitab naistele lähenedes mitte ette kujutada, et oled Brad Pitt või George Clooney. „Keeruline ongi seda mitte teha, sest iga normaalne mees peab ennast sama ilusaks nagu Pitt või Clooney.” Seekord pärjatud muusiku, reklaamiärimehe ja muidu sõnaosava Lesliega naistest, armastusest ja suhetest rääkisimegi.

Mis on naistega suhtlemise juures kõige olulisem ja mis kõige keerulisem?

Kõige olulisem on vast omale mitte ette kujutada, et oled Brad Pitt või George Clooney. Vältida otsest ja libedat flirti. Soovitav pole süüa eelnevalt küüslaugurikast toitu ja lürpida tsisternitäis mõdu. Ööklubis peab jälgima, et naisterahvast kurdiks ei karju ja tema kõrva tatti täis ei pritsi. Keeruline ongi seda kõike teha, sest iga normaalne mees peab ennast sama ilusaks nagu Pitt või Clooney, oma arust ei flirdi üldse, joob õlut nagu elevant ja loksutab seda ka temakese jala peale. Suhtlemine ongi suur kunst juba enne, kui sisuni jõuame.

Kui romantiliseks meheks sa end pead ehk kui sageli kingid lilli ja ütled naisele kolm kaunist sõna?

No kahtlemata pean ennast erakordselt romantiliseks, nagu iga mees. Lillede kinkimist on ette tulnud mitmeid kordi. Enamasti püüan seda teha siis, kui pole üldse õige hetk. See taimedega pidev vehkimine ja etteaimatav poosetamine pole minu rida. Lill peab tabama nagu välk selgest taevast, siis on asjal jumet. Muidu vea nagu heina niisama ette kohustuslikel päevadel. Igav. Kauniste sõnadega on sama lugu, ei tohi lasta neil devalveeruda pideval nämmutamisel. Siis tunne, et niisama naljaviluks neid pillud. Aga kui juba, siis neid sõnu on ikka rohkem kui kolm. Kolm on ikka kuidagi väga kidur.

Kas usud, et mees ja naine võivad olla lihtsalt sõbrad?

Saavad ikka. Aga selline sõprus on nagu kingituse pakkepaber natuke, seal on alati midagi sees. Mõnikord sokid ja šokolaad, teinekord ilus väljaütlemata tõde. Mõnikord ongi hea see pakk avamata jätta, äkki peitub seal mingi jama. Siis jääbki nii, et ah, oleme parem sõbrad, muidu läheb veel midagi valesti. Aga see tundub alati siiski natuke mingi vabandusena või teiste soov näha siin taga ikkagi mingit filmilikku tõde.

Millised on need asjad, mida iga naine peaks meeste kohta teadma?

Mina arvan, et pole olemas sellist universaalset asja, nagu „mees”, kellele saab üldistades omistada mingeid asju, mida naine peaks teadma. Samamoodi naised on kõik täiesti erinevad. Jah, on mingid näited, et näiteks naisel on vaja kleiti, sinna juurde kingi ja sinna juurde kotti ja kui kotini jõuad, siis kleit on vanaks jäänud. Seda me jah teame. Meeste kohta on ka analoogsed ja üldised veeringlusel põhinevad näited. Aga need pole asjad, mida pead teiste kohta teadma. Oluline on, mida sa sellest ühest inimesest tead ja selle teadmisega pihta hakkad.

Kas sa oled nõus väitega, et armuvalu inspireerib. Kas oled sellest ainest saanud ja tekste kirjutanud?

 Kas seda nüüd inspiratsiooniks saab kutsuda? Selles mõttes, et inspiratsiooni otsitakse ise tikutulega taga, aga armuvalu minu teada keegi väga ise taga ei aja. Või on mõned enesepiinajalikud erandid. Armuvalu otseselt ei inspireeri. See on vist maailma kõige hullem valu. Hamba tõmbad välja, peavalu magad välja, aga armuvalu vastu väga rohtu pole. Samas kogu see temaatika on loomingus vägagi määrava osaga. Siiski, see peidab ennast eri vormides, varjudes, värvides ja sõnades. Kes otse, kes ringiga. Kui sillalt alla ei taha viskuda, siis millessegi peab selle valu ju valama. Looming on selleks hea väli.

Milline on parim suhtenõu (loe: nõuanne), mis sulle kunagi antud on?

Mulle pole kunagi õnneks antud mingit suhtenõu. Ju ma pole siis piisavalt lontis kõrvadega kellelegi otsa vaadanud, et nagu mul seda vaja oleks. Ma ei usu üldse, et see oleks mingi teema, kus saab mingit nõu anda. Suhtenõu kõlab sama tühjalt nagu iga teine nõu. Nagu pesukauss. Millega sa selle nõu täidad, on ikka su oma teha tegelikult. Suhtevaas kõlab paremini, sinna saab lilled panna, või šamppi kallata ja koos ära juua pärast, see on hea nõu. Kasulik. 

Milline on parim viis leppimiseks ehk kuidas lohutada õnnetut naist?

Oleneb kõigepealt, millise bläki sa oled kokku keeranud. Kuna naine ei ole kunagi milleski süüdi, siis pead minema ajas tagasi, leidma oma bläki lätted ja sealt vaikselt tulema hakkama ja mõtlema, kuidas tegelikult oleks võinud teha. Kui bläkk on räme ja ta on veel sinu juures, siis vali leppimiseks pikk ja põhjalik programm. Hästi aitab omal algatusel majapidamistööde tegemise meetod. Pesed, koristad ja triigid nagu hull ja ei vedele niisama, see loob tingimused normaliseerumiseks. Pisikese bläki puhul aitab lihtsalt kudi-kudi, musi ja disko.

Mis tapab suhte kõige kiiremini?

Ei tea, pole see omal õnnestunud. Kui oleks vangla, kus istuvad kõik suhtemõrvarid, siis sealt kongidest saaks kõvasti lugusid. Retsid koos. Kes loopis sokke laiali, kes kuulas valet muusikat, kes aitas naabrinaisel „telekat parandada”. Kõik peitub pisiasjades. Ma kujutan ette, et see käib päris lihtsalt.

Milline on kõige hullumeelsem tegu, mida oled naise tähelepanu võitmiseks teinud?

Kui ta sind juba niisama ei märka, siis parem ära tee ennast lolliks tähelepanu püüdmisega mingit debiilsust korda saates. Mina ei ole antud juhul suurt midagi teinud, peale loomulikult käitumise. Aga võibolla see ongi hullumeelne tegu, kui sa ei püüa olla keegi teine ja jääd iseendaks. Samas saan aru, et osad naudivad seda üldsuse tähelepanu rohkem kui asja ennast. Et kui mees kusagil põlvili laskub ja kõik käed rinnale risti löövad ja teevad „Awwww!”. Maitse asi. Igaühel oma stiil.

Milliseid omadusi sa naiste juures kõige rohkem imetled ja hindad?

Segada kokku ilu ja tarkus üheks joovastavaks kokteiliks, mida võid hommikust õhtuni kaanida ja sellest juua täis olla, ärgates alati ilma pohmakata. See on pidu, ma ütlen. 

Kui saaksid olla üks päev naine, siis mida sa teeksid?

Ma arvan, et teeks igasuguseid naiste asju. Alati olen tahtnud proovida hilinemist (jaa-jaa, mehed hilinevad ka). Tahan tunda seda tõelist vaimustust, mida pakuvad äge kott ja kingad. Tahan proovida käekotist midagi leida. Tahaks proovida varbaküüsi lakkida, vatid varbavahel. Tahaks näha, kuidas mehed tegelikult mõjuvad. Mina ise siis ka. Sööks jõhkralt kooke ja šokolaadi, laristaks, paneks sõbrannadega jubeda labraka maha ja üldse, laseks lihtsalt minna, kuna ma oleks naine ju ainult üks päev. Ei tahaks, et see satuks ainult sellele päevale.

Tekst: Triin Tisler

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, suvi 2016