MEELIS KIRJUTAB: naistel on palju lihtsam uus mees leida

Blogija Mari-Leen Albersi abikaasa Meelis pani hiljuti kirja arvamusloo teemal, mis puudutab vähemalt või rohkemal määral meid kõiki. Nimelt arutleb ta lahkumineku ja uue elukaaslase leidmise teemadel ning püstitab ühtlasi ka küsimuse: kas suhtes olnud mees on parem kui suhtes varem mitteolnud mees?

Blogija Mari-Leen Albersi abikaasa Meelis pani hiljuti kirja arvamusloo teemal, mis puudutab vähemal või rohkemal määral meid kõiki. Nimelt arutleb ta lahkumineku ja uue elukaaslase leidmise teemadel ning püstitab ühtlasi ka küsimuse: kas suhtes olnud mees on parem kui suhtes varem mitteolnud mees?

Meelis on veendunud, et Eestis on naisel pärast lahkuminekut palju lihtsam endale uus mees leida. Meestel on see aga kordades keerulisem. Naised seevastu arvavad ehk teistmoodi ja see on igati loogiline, sest mehed ja naised näevad seda erinevatest aspektidest.

Meelis on üsnagi veendunud, et kui ta näiteks Mari-Leenust lahku läheks, siis ei tahaks teda enam keegi. “Hakkasin mõtlema, et kui meie Leenuga lahku läheks, et kas ma siis olen automaatselt halvem mees, n-ö mahajäetud mees, keda enam keegi ei taha. Sest kui me lahku peaks minema, siis oleks minu esimene mõte, et kui Leenu mind ei tahtnud, siis miks peaks keegi teine tahtma. Ja üleüldse mulle tundub see kuidagi siis nii raisatud ajana ja hakata otsast peale mingit suhet looma – ma ei viitsiks, ma ei tahakski vist.”

Vallalisel naisel on tema sõnul aga väga lihtne uut kaaslast leida. “Minu arust on naistel nagu palju lihtsam meest leida kui meestel naist. Vaadake neid vallalisi mehi. Nagu herilased ümber mesitaru. Mulle on selline mulje jäänud, et kui mingi naine kuskil ripakil on, siis koheselt on tema ümber mingi neli-viis peigmehekandidaati. Aga vot naised – nemad valivad. Oi, küll sul on suured kõrvad või sul pole nii palju juukseid kui vaja ja kas see kõht sul kunagi väiksemaks ka läheb jne jne jne. Teate kui raske on olla naistele meele järele. Okei, mitte Leenule, sest me oleme koos ja ta võtab mind nii, nagu ma olen, aga ma mõtlen just seda n-ö sebimise faasi… Milline pinge ja koormus. Naised aga lihtsalt on. Ja mehi aina tiirleb, savi, kas tegemist on siis paksu, peenikese, blondi või brünetiga.”

Mida Meelis aga Eesti naistelt teada tahaks, on järgmine: “Kuidas naised mõtlevad, et kui jäeti maha, siis ongi ilgem tropp ja keegi ei taha teda enam? Olgugi et taaskasutus on moes, siis kuidas on lood kasutatud meestega? Kas ka see on minev kaup? Mida peaks üks kasutatud mees tegema, et end vallaliste turul teistest esile tõsta? Kas kasutatud mees on parem kui see, kellel ei ole pika püsisuhte kogemust? Või tuleks just eelistada tutikat meest, kellel ei ole mingit kogemust?”

Loe täispikka blogipostitust siin

Kuidas suhtud sina meestesse, kes on pärast pikka suhet taas vabad ja vallalised ning eelmisest suhtest on ka laps või lapsed?