Meeste kasvav edevus ohustab suhteid

2 kommentaari
Meeste kasvav edevus ohustab suhteid

Värskest uuringust selgub, et keskmine mees kontrollib oma välimust päeva jooksul kokku umbes 56 minutit!

Värskest uuringust selgub, et keskmine mees kontrollib oma välimust päeva jooksul kokku umbes 56 minutit!

See teeb 340 tundi ja 355 päeva keskmise elueaga mehe puhul ja mis veelgi jahmatavam – mehed pühendavad peeglissevaatamisele rohkem aega kui  naised, kes kulutavad sellele 43,5 minutit päevas, vahendab Femalefirst.

Seega võib järeldada, et mehed on muutumas edevamaks sooks. Seda kinnitavad ka läbiviidud küsitluse vastused: 52 protsenti osalenud meestest tunnistas, et nad pühendavad oma välimusele väga palju aega. 

Tegemist on muutuste ajaga, sest naise ja mehe rollid näivad selles osas vahetuvat: paarisuhetes pole enam haruldased olukorrad, kus hoopis mees on see, kes hommikuti vannituba kinni hoiab, samal ajal, kui naine saab iluprotseduuridega valmis palju kiiremnini. 

Samuti tundvat naised survet omakorda välimusele veelgi kauem aega pühendada, sest fakt, et partner naise kõrval on temast rohkem hoolitsetud ja üleslöödud, mõjub naisele kehvasti. 

Paljud mehed tunnistavad, et heidavad pilgu peeglisse kohe pärast voodist tõusmist. Üha suurem arv tugevamast soopoolest pühendab igal hommikul aega kulmukarvade kitkumisele, võltspäevitusele ja soengu sättimisele. 

Kust ja kui pikalt mehed ennast imetlevad?

16,5 minutit – kodune vannitoapeegel hommikuti

5 minutit – autopeegel

15 minutit – töökoha tualettruum, restoran, jõusaal

4,5 minutit – kaupluste vaateaknad

7 minutit – arvuti- või mõne muu seadme ekraan

8 minutit – kodune vannitoapeegel õhtuste hügieenitoimingute ajal. 

Ühiskond ei pea üldiselt enam veidraks, et ka meestel on oma ilurituaalid. Meestele toodetakse ju terveid kosmeetikasarju,” ütleb küsitluse läbi viinud Betta Livingu pressiesindaja Barry Rourke.  

Selle trendi kõrvalnähuna hakkavad mehed ka senisest enam kodusisustamise teemadel sõna võtma – näiteks muutub üha olulisemaks, et vannituba oleks sisustatud vastavalt meespoole vajadustele. 

 

Buduaar.ee

 

 

Sarnased artiklid