Meeste turn off nr 2: Naised, kellele ei meeldi enda keha ja kes ennast alavääristavad

49 kommentaari
Meeste turn off nr 2: Naised, kellele ei meeldi enda keha ja kes ennast alavääristavad

Brittide läbiviidud uuringust selgus, et mehed  ei suuda taluda naisi, kes häbenevad oma keha. Teate küll selliseid naisi, kes peavad tingimata armatsema pimedas, et nende keha ei nähtaks või kes võtavad riidest lahti vaid siis, kui  nende poole  ei vaadata ja peidavad end teki alla. Mehe  jaoks on täielik turn off olla  koos kellegagi, kes ei tundu endale kütkestavana. Mehed usuvad naiste antud vihjeid. Kui sa end pidevalt alavääristad ja oma vigu rõhutad, siis nõustub ta sinuga varem või hiljem!

Brittide läbiviidud uuringust selgus, et mehed  ei suuda taluda naisi, kes häbenevad oma keha. Teate küll selliseid naisi, kes peavad tingimata armatsema pimedas, et nende keha ei nähtaks või kes võtavad riidest lahti vaid siis, kui  nende poole  ei vaadata ja peidavad end teki alla. Mehe  jaoks on täielik turn off olla  koos kellegagi, kes ei tundu endale kütkestavana. Mehed usuvad naiste antud vihjeid. Kui sa end pidevalt alavääristad ja oma vigu rõhutad, siis nõustub ta sinuga varem või hiljem!

“Üks asi, mida mu naine teeb, jahutab mind tõeliselt maha – kui ta kurdab alailma, kui vilets ta välja näeb. Me oleme riides ja valmis õhtuks välja minema. Ma teen talle komplimendi ja ta ütleb mulle vastuseks: “Ei, ma näen kohutav välja”. Kui ma kinnitan, et ta näeb hea välja, hakkab ta minuga vaidlema: “Mu juuksed on liiga pikaks kasvanud ja see kleit teeb mind paksuks” ja nii edasi ja nii edasi. Nii ta veenabki mind lõpuks, et näeb õudne välja ja mina olen sellest vestlusest täiesti kurnatud”, kurtis üks uuringus osalenud mees.

Miks see mehi maha jahutab?
* Mehi erutab enesekindlus. See on tingitud nende kasvatusest, et head isendid on enesekindlad ja halvad isendid on nõrgad. Kui sa end maha teed, jahutab see maha ka sinu mehe. Ja mida rohkem sa oma füüsilisi puudusi rõhutad, seda enam ta neid märkab.

* Kui sa häbened oma keha või oled ülearu tagasihoidlik, siis tundub mehele , et sa pead seksi “räpaseks” või ebameelidvaks. See paneb su mehe halva inimese ehk agressori rolli, kes teeb midagi, mis on sinu meelest ilmselgelt vastik. Kui sa käitud nii, nagu oleks seks räpane, siis tunneb ka mees end räpasena.

Miks naised seda teevad?
1. Meid on õpetatud oma keha põlgama.
Naistena pommitakse meid pidevalt  täiusliku naisekeha kujutisega – pikkade saledate kahekümnendates eluaastates mannekeenidega, kelle kehal pole grammigi ülearust rasva. Paljud meist ei pea end piisavalt heaks, kuna me ei sobi selle stereotüübiga. Me hakkamegi häbenema oma ebatäiuslikku keha, sest see pole selline, nagu meie arvates peaks olema. Kui sa oled koos mehega, keda armastad, siis muutud sa eriti kriitiliseks ja hakkad kartma, et kui ta sind tähelepanelikult vaatab, siis märkabki, et sa pole täiuslik.

2. Naisi on õpetatud olema tagasihoidlikud ja mitte väljendama oma sensuaalsust.
Naised kardavad paista odavatena või koguni litsakatena. Paljud meist tunnevad end ikka “räpastena”, kui me  tunnistame, et meie keha meestele meeldib või kui me end meeste juuresolekul aeglaselt riidest lahti võtame.

Lahendus:
1. Õpi armastama oma keha kui naiselikkuse kaunist väljendust, mis ta ju ongi. Loetle kakskümmend asja, mis sulle sinu välimuse juures meeldivad. Poseeri võrgutavalt peegli ees, kui sa üksi oled ja vaata, kui seksikas sa välja näed! Küsi oma partnerilt, mis talle sinu keha juures meeldib ja usu teda! Ära muretse, et ta võib märgata, et sa pole täiuslik –  ta teab seda juba ja armastab sind sellele vaatamata.

2. Lõpeta enda mahategemine partneri ees! Ära osuta tselluliidile oma reitel. Ära temaga vaidle, kui ta teeb sulle komplimente. Ära kurda oma välimuse üle. Kui sulle oma välimuse juures miski ei meeldi, siis muuda seda. Muidu ära sellest räägi. Kui su parntner sulle ütleb, et sa näed hea välja, siis vasta lihtsalt: “Aitäh!”

Triin Tisler