Meeste turn off nr.4: naised, kes räägivad oma eksidest

20 kommentaari
Meeste turn off nr.4: naised, kes räägivad oma eksidest

“Ma ei salli, kui naised oma varasematest seksuaalkogemustest rääkima hakkavad. Muidugi ei ole mul illusioone, et ma kohtusin neitsiga, aga ma ei taha tõepoolest kuulda, kui suured või väikesed selle teise mehe parameetrid olid, ega isegi seda, kui vilets armuke ta oli. Kui ma mõtlen neile meestele, kellega mu partner magas, siis on see minu jaoks tõeline turn off”.

“Ma ei salli, kui naised oma varasematest seksuaalkogemustest rääkima hakkavad. Muidugi ei ole mul illusioone, et ma kohtusin neitsiga, aga ma ei taha tõepoolest kuulda, kui suured või väikesed mingisuguse teise mehe parameetrid olid, ega isegi seda, kui vilets armuke ta oli. Kui ma mõtlen neile meestele, kellega mu partner magas, siis on see minu jaoks tõeline turn off“.

On aeg tõele näkku vaadata – sinu partner ei taha kuulda neist meestest, kellega sa enne teda oled olnud. Ta võib sellega leppida, kui sa selle teema tõstatad, ta võib isegi uudishimulikuna näida. Aga sisimas ei huvita see teda absoluutselt.

Miks see mehi maha jahutab?
*Talle tundub, et sul on meeste osas halb maitse
Kui sa oma endistest partneritest halvasti räägid, siis mõtleb su partner alateadlikult: need mehed tunduvad tõelised tossikesed. Kas talle meeldivad sellised mehed? Kas see tähendab seda, et ma kuulun tossikeste hulka?

*Ta näeb su vihast, kättemaksuhimulist külge ja kardab saada su järgmiseks märklauaks
Kui sa ohtrasõnaliselt räägid, kui kohutav su endine boyfriend või abikaasa oli, siis võid sa arvata, et su mees on õnnelik, kuuldes, kui väga sa oma endist vihkad. Kuid selle asemel seisab ta vastakuti sinu isiksuse vihase, leppimatu osaga ja see hirmutab mehi. Tuleta meelde, kui tundlikud nad on kriitika suhtes. Kui su mees näeb, et sa oled nii kriitiline, olgugi teise mehe suhtes, siis võib ta alateadlikult järeldada: kui ta võib tunda nii suurt viha teise vastu, keda ta varem armastas, siis võib see nii ka minuga juhtuda. Võibolla ei peaks ma ta armastust usaldama.

*Ta tunneb sinu vastu viha, et sa oled nii abitu olnud ja lasknud end halvasti kohelda
Kui sa räägid oma endisest partnerist kui mingisugusest monstrumist,  siis hakkab su praegune partner imestama selle üle, miks sa lasid ühel mehel end nii halvasti kohelda.

Miks naised seda teevad?
Meil on lahendamata tundeid seoses oma eelnenud suhetega ja me tunneme end praeguse partneriga piisavalt turvaliselt, et otsida varasemast väljapääsu. On väga oluline vabaneda vihast ja süüdistustest, mida endas kannad. Aga su partner ei pruugi olla parim abimees nende tunnete selgeksmõtlemisel. Seda viga on lihtne teha, eriti siis, kui sa alustad uut suhet ja tunned end armastatuna rohkem, kui ei iial enne. See armastus tekitab sinus piisava turvatunde, et end avada ja vanast valust vabaneda. Sa võid end lõppkokkuvõttes paremini tunda, kuid riskid seda tehes oma uue partneri mahajahutamisega.

Me kasutame endiste armukeste kritiseerimist selleks, et oma uuele partnerile kaudselt märku anda, kuidas ta peaks meid kohtlema.
“Ma ei sallinud seda, kuidas Tom mulle üksnes minu sünnipäevaks väikesi kingitusi tõi. Ta polnud  üldse romantiline.” Naine teeb oma uuele boyfriendile sellise märkuse. Tõlge: Osta mulle sagedamini lilli ja kingitusi!
Me kasutame sageli oma elukaaslastega sellist kaudset suhtlemisviisi selle asemel, et neile ausalt öelda, mida me vajame ja tahame.

Lahendus
1. Kui sul on vana, lahendamata viha ja pahameel oma endiste armukeste vastu, siis leia endale sobiv nõustaja, kes aitaks sul neist tunnetest vabaneda. See ei tähenda, et sa ei tohiks neist tunnetest oma partneriga rääkida, kuid ära kasuta teda prügimäena. Ja pea meeles: niikaua, kui sa ikka veel oma endise partneri vastu viha kannad ja teda süüdistad, oled sa tegelikult ikka veel temaga seotud. Sinu praegune partner austab sind nendest negatiivsetest tunnetest vabanemise pärast ja hakkab sind veelgi rohkem usaldama.

2. Istuge oma partneriga maha ja arutage läbi oma vajadused ja ootused seoses teie suhetega. Ära looda oma soovide väljendamisel vihjetele, mõistaandmistele ja kaudsele kommunikatsioonile. Ole oma vajaduste suhtes aus ja palu partneril sedasama olla.

 

Triin Tisler