MEHED, KES abielluvad tarkade naistega, elavad kauem!

MEHED, KES abielluvad tarkade naistega, elavad kauem!

Eksperdid kinnitavad, et tarkade naistega meeste eluiga on pikem ja õnnelikum.

Tuleb välja, et targad naised aitavad ennetada Alzheimeri tõbe, kuna nendega koosolemine stimuleerib partnerite aju ning aitab ära hoida erinevaid sümptomeid, näiteks mälukaotust, kirjutab Thinkinghumanity.com.

“Kui te tahate elada kaua, abielluge intelligentse naisega,” on loengutel öelnud Aberdeeni ülikooli professor Lawrence Whalley. “Naised, kes oma abikaasasid mõtlema inspireerivad ning neile hea vestlusega väljakutset pakuvad, on justkui dementsuse puhvriks,” selgitas professor ja lisas, “pole paremat puhvrit kui intelligentsus.”

Whalley meeskond uuris identseid kaksikuid ning tuli välja, et mehed, kelle ajuskaneering näitas dementsuse füüsilisi märke, aga sümptomite all ei kannatanud, olid kõrgema intellektitasemega. Uurijad tõdesid ka, et mõned faktorid aitavad dementsusele kaasa – näiteks perekonnaliikme varajane surm. Whalley sõnul kannatavad näiteks üksikud lapsed, kes kaotavad varases nooruses perekonnaliikme, 80 aastat hiljem suurema tõenäosusega dementsuse all.

Eelnevad uuringud on näidanud, et aju saab treenida ristsõnade lahendamise, lugemise, muuseumide külastamisega, kuid professor Whalley kinnitab, et elukaaslane, kes intrigeerib, võib neist kõigist olla olulisemgi.

Sarnased artiklid