Mida peaksid õppima enne altari ette astumist?

Mida peaksid õppima enne altari ette astumist?

Enne juhilubade saamist pead sa õppima autoga sõitma. Enne abiellumist peaksid sa olema omandanud need neli oskust. 


   

Enne juhilubade saamist pead sa õppima autoga sõitma. Enne abiellumist peaksid sa olema omandanud need neli oskust. 

 

1. Õppima oma emotsioone kontrollima

Kui väikesed lapsed ärrituvad, siis ei panda neile seda pahaks, sest nad ei oska veel oma emotsioone kontrollida. Täiskasvanud seevastu peaksid oskama jääda rahulikuks ja mitte lapse kombel kisama ega asju katki viskama. Kui tunned, et sinu äkkvihahooge pole võimalik ära hoida, siis peaksid pöörduma terapeudi poole. Keegi ei taha olla koos partneriga, kes ütleb ja teeb asju, mis teisele poolele haiget teevad.

2. Õppima suhtlema

Kõik täiskasvanud peaksid oskama taktitundeliselt rääkida probleemidest, mis neile muret põhjustavad, ja oskama kuulata nii, et sellest oleks rääkijale abi. Pidevalt kurtes, kritiseerides ja sõnadega oma partnerile haiget tehes ei püsiks teie liit kuigi kaua. Kui pead partneri öeldut tühiseks, kuuldut eitades või hoopis ignoreerides, selle asemel et tema tundeid analüüsida, siis võib see teie suhtele saatuslikuks saada.

3. Õppima olema positiivne

Iga kord kui jagate naeratust, iga kord kui naerad tema nalja peale, iga kord kui oled tema seisukohaga nõus, väljendad sa talle toetust, kiindumust ja tänu selle eest, et ta sul olemas on. Mida rohkem positiivsust sa endast õhkad, seda õnnelikumad te mõlemad olete.

4. Õppima konflikte lahendama

Kõikidel paaridel on erimeelsusi. Kuid õnnelikus suhtes olevad paarid teavad, kuidas teha “tema probleemist” “meie probleem” ja seda üheskoos lahendada. Olgu siis konfliktiallikaks laupäevaõhtune filmivalik, elukoha valimine või hoopis voodielu värskendamine.

allikas: yourtango.com

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid