Mida teha, et mees ei kaotaks huvi?

35 kommentaari

Kui guugeldada küsimust, kuidas armuelu värskena hoida, saame vastuseid nii suurtes numbrites, et neid ei oska isegi sõnadesse panna ja tuleb võtta hetk kõikide nende nullide kokku lugemiseks.

Kui guugeldada küsimust, kuidas armuelu värskena hoida, saame vastuseid nii suurtes numbrites, et neid ei oska isegi sõnadesse panna ja tuleb võtta hetk kõikide nende nullide kokku lugemiseks. Olles ühe artikli teise järel lahti klikanud, leidsin sellise, mis minu suhtefilosoofiaga ehk kõige paremini kokku läheb. Minu mõttekaaslaseks on Caroline Therancy.

Liiga palju liiga ruttu ei ole hea
Jah, hea suhe vajab lähedust ja intiimsust, aga seda ei peaks suhtesse toppima liiga ruttu ja liiga palju korraga. Üks osa naisi tahab kõike kohe, sealhulgas ka koormatäit suuri emotsioone jagada, sest see annab neile näilise, petliku lähedustunde, aga kõik tundeline kipub teadupärast mehi eemale hirmutama.

Mehes huvi säilitamise peamine nipp on Caroline'i sõnul enda jaokaupa avamine. Kõike seda tõsist ja isiklikku, näiteks seda, kui keerulised on olnud su varasemad suhted või kui palju oled elus haiget saanud, ei maksa esimese paari kuu jooksul kohe hingelt ära rääkida. Alustuseks piisab armastusekonto pilgeni täis laadimisest – veeda oma kallimaga võimalikult meeldivalt koos aega, tehke midagi lõbusat ja mõnusat. Et hiljem, raskematel aegadel, oleks hea sellest kontolt midagi väja võtta – neid häid hetki meenutada ja nende abil katsumustest jagu saada.

Avalda julgelt arvamust
Naisel peab olema oma arvamus ja alati peab olema julgust selle eest seista, seda põhjendada ja kaitsta. Ei ole halb, kui mõndadesse maailmaasjadesse suhtutakse erinevalt. Julgus eriarvamust tunnistada näitab, et austad ja armastad ennast. Jagamine on harmoonilise suhte lahutamatu osa – ka mõtete, mitte ainult elamispinna.

Räägi avameelselt sellest, mis sind õnnelikuks teeb. Mehed ei ole hiromandid ja tihtipeale nad lihtsalt ei oska ilma kasutusjuhendita sinu tuju tõsta. Võib olla raske endale sellist avatust sisse harjutada, aga kui oled näiteks öelnud, et eelistad roosidele teisi lõikelilli, ei pea igal tähtpäeval roosisülemite juures head nägu tegema. Elu on palju lihtsam, kui mees ei pea jalgratast leiutama hakkama ja sina ei pea iga kord lootma, et ehk tal see seekord lõpuks õnnestub. Kui ta teab, mida sa tahad, saab ta iga päev tunda end kangelasena, sest oskab sulle pakkuda just täpselt seda, mida vajad.

Igaühele peab alles jääma oma elu
On tähtis, et suhtes olles ei kaoks ära omad hobid, oma kirg, sõbrad ja seltsielu. See ei tähenda, et peaksid reede õhtul kohvikutes ja ööklubides nädalavahetust alustama ja pühapäeva õhtul koju laekuma! Kõike saab teha mõõdukalt. Mingeid asju koos, mingeid asju eraldi. Võlusõnaks on hingamisruum. Pealegi, kui sul on piisavalt omi tegemisi, on mees sunnitud sinu tähelepanu eest pingutama – ja väike pingutus ei tee kellelegi liiga.

Mehed peavad saama vahepeal omakeskis olla, kambakesi kellegi pool õlut juua ja telerist sporti vaadata või mis iganes see on, mida su mees oma sõpradega meesteka nime all teeb. Tal on selle järele sama suur vajadus, kui sul lahedat uudist või head klatši kuuldes sõbrannale helistamise järele. Dr. John Gray, raamatutesarja „Marss ja Veenus“ autor, ütleb, et mehed on nagu kummipael – mida kaugemale see endast venitada, seda kiiremini sinu juurde tagasi tuleb.

Väike präänik piitsa asemel
Caroline ütleb, et tähtis on vahet teha ja teadvustada, mida mees sinu heaks teeb ja mida sa tahad, et ta sinu heaks teeks. Mehed, nagu kõik inimesed, vajavad tähelepanu, tänu ja imetlust. Kuigi see tundub nii igapäevane ja tavaline, et mees su hommikul tööle viib või õhtul trenni järele tuleb, ei teeks paha talle selle eest mõnikordki kuidagi tänu avaldada.

Muidugi, vahel tuleb paratamatult tänitada. Sellel on aga omad nipid. Kasuta sõnu 'mina' ja 'mulle'! Näiteks kui mees teeb midagi, mis sulle ei meeldi, ütle: „Ma tunnen ennast kohutavalt ebamugavalt, kui sa nii käitud“. Nii ei ole sa öelnud, et ta on nõme ja samal ajal saab tema aru, et selline käitumine/tegevus ei ole sinuga suhtes olles talle lubatud. On hundid söönud ja lambad terved!

Meeldi iseendale
Enesekindlus on naise kõige seksikam omadus. Kui ise endasse ära armud, ei ole ka mehel mingit pääsu! Tuleb õppida armastama oma pisikesi iluvigu, mis tegelikult just su eriliseks ja armsaks teevad.

Kui sa iseendaga hästi läbi saad, ei solvu sa ka väikeste kallima tehtud märkuste peale ja kui ta näeb, et ta sind oma paha tuju raames endast välja viia ei saa, ta teinekord ka ei ürita. Ühtäkki on sinuga imelihtne koos elada.

Kui suudaks veel armukadeduse ka kontrolli alla saada, olekski ideaalne naine valmis!

/Merlin Võsu/