MIKS EDUKAS MEES ei abiellu targa naisega?

6 kommentaari
MIKS EDUKAS MEES ei abiellu targa naisega?

Paljud Ameerikas läbiviidud küsitlused kinnitavad, et mehed soovivad kohtingutel käia ja aega veeta naistega, kes on vähem intelligentsed ja edukad kui nad ise. Aastatepikune statistika kinnitab, et mida targemaks ja edukamaks on naised maailmas saanud, seda väiksemaks on jäänud õnnelike abielude arv. Miks see nii on? 

Paljud Ameerikas läbi viidud küsitlused kinnitavad, et mehed soovivad kohtingutel käia ja aega veeta naistega, kes on vähem intelligentsed ja edukad kui nad ise. Aastatepikkune statistika kinnitab, et mida targemaks ja edukamaks on naised maailmas saanud, seda väiksemaks on jäänud õnnelike abielude arv. Miks see nii on? 

 

Ajakiri The Wire uuris vastust sellele küsimusele edukatelt Ameerika meestelt. CNBC finantsspetsialist John Carney ütleb, et põhjus on väga lihtne – vähem edukatel ja vähem intelligentsetel naistel on rohkem vaba aega mehe jaoks, sest nad ei pea nii palju töötama ja nad ei ole huvitatud pidevalt enda täiendamisest ja õppimisest. “Seetõttu rumalatel tibidel on olemas paremad võimalused ja suurem motivatsioon pingutada rohkem selle nimel, et leida endale edukas mees,” räägib Carney otsekoheselt. Ta lisab veel, et edukad mehed (nagu ka tema ise) ei vaata vähemedukaid naisi eesmärgiga leida endale rumal naine. Seda ei sea ükski mees eesmärgiks. Aga eelkõige juhtub see põhjusel, et edukatele meestele meeldib, kui naine ei sea oma prioriteete ja eesmärke tähtsamaks mehe omadest.

Tarkadel ja edukatel naistel on tihti ka sellised huvid, mis mehi ei köida. Näiteks ei paku enamikele meestele huvi vestelda naisega kultuuri ja kirjanduse teemadel. Edukaid naisi on kindlasti ka raskem taltsutada, sest kuigi nad otsivad enda kõrvale vähemalt sama edukat ja tarka partnerit, nagu nad ise on, siis ei lepi nad nii kergekäeliselt mehe muude puudustega kui need naised, kelle sissetulek ja karjäär on palju kahvatum ning kelle ainus võimalus elada suuremas korteris ja sõita parema autoga on leida endale mees, kes tema selliseid kulutusi katta jõuab.  

Ajalehes Telegraph kirjutab paruness Susan Greenfield, et mehed vajavad naist, kes paitab nende ego, mitte ei võistle nendega. Greenfield ütleb, et kuigi paljud tuntud mehed on avalikult väitnud, et nad eelistavad ajudega naisi, siis reaalsuses on näha, et peale rasket tööpäeva veedavad nad parema meelega aega nn “kerges seltskonnas”. Greenfield kirjutab, et kolme USA ülikooli juures läbi viidud küsitluses ja testides selgitati erinevate eksperimentide käigus välja, et tarkade naiste seltsis tundsid mehed end vähem mehelikuna. Kuigi paljud nendest meestest väitsid enne, et eelistaksid targa naise seltskonda, siis eksperimenti läbi viies tundsid nad end selliste naiste seltskonnas halvasti ning mida rohkem mees targa naisega aega veetis, seda kiiremini vähenes naise atraktiivsus. 

Nii et võibolla peaksid sa eduka armu- ja pereelu nimel pisut hoogu maha võtma enesetäiendamise ja karjääririndelt?!

 

Buduaar.ee