MIKS GEIMEES on naisele parim sõber?

Väga paljudel naistel on sõpru ka meessoost isikute seas, hiljutine uuring näitab aga, et kõige paremad meessoost sõbrad on geid. Texase ülikoolis läbi viidud uuringu tulemusena selgus, et just geimehega on naisel kõige turvalisem ja meeldivam tõeline sõprussuhe luua. Põhjus on tegelikult üsnagi arusaadav.

Nimelt selgub väljaandes Evolutionary Psychology avaldatud uuringust, et geimehega suheldes ei tunne naine seda pinget, mis teda valdab heteromeestega suheldes. Geimehe puhul on kindel, et tal ei ole mitte mingit tagamõtet, miks ta sinuga suhtleb – ta on gei ja ta ei ürita sind kunagi voodisse meelitada. 

Geimeestega ei teki pingeid – nad on usaldusväärsed. Lisaks ütlevad psühholoogid ka seda, et geimeestel ja ühtlasi ka lesbidel on emotsionaalset raskem koorem kanda ja sellest tulenevalt on neil endil raske iseennast usaldada, kas nad ikka on teinud õige valiku. Nende sees valitseb teatud määral segadus ja see omakorda muudab nad naiste seas usaldusväärseteks. Neil on endil palju emotsionaalseid muresid ja nad ei võta enda kanda seda negatiivset pinget, mis tuleneks sellest, kui nad kõik sinu saladused välja lobiseksid. Otse vastupidi – nad lausa tahavad siiralt südamest olla head ja usaldusväärsed sõbrad, sest see aitab ka neil endil oma isiklike probleemidega paremini toime tulla.

Allikas: Your Tango