Miks kiilakad on seksikad? Lisatud Eesti kompude kommentaarid!

Miks kiilakad on seksikad?  Lisatud Eesti kompude kommentaarid!

Mehed, unustage kõik juuksekasvuseerumid, juuste vohamist lubavad tabletid ja parukad. On tõestatud, et kiilakana olete te naistele palju ihaldusväärsemad. Kiilanemine on miski, mille ees mehed tunnevad hirmu, kuid naised leiavad kiilaspäistes meestes olevat midagi seksikalt pahapoisilikku ja erutavat. Buduaar uuris, mis müstiline jõud see naisi siis ikkagi kiilakate poole tõmbab.

Mehed, unustage kõik juuksekasvuseerumid, juuste vohamist lubavad tabletid ja parukad. On tõestatud, et kiilakana olete te naistele palju ihaldusväärsemad. Kiilanemine on miski, mille ees mehed tunnevad hirmu, kuid naised leiavad kiilaspäistes meestes olevat midagi seksikalt pahapoisilikku ja erutavat. Buduaar uuris, mis müstiline jõud see naisi siis ikkagi kiilakate poole tõmbab.

Kui vaatame maailma seksikamate meeste edetabelit, troonivad esiosas nii näitlejad Jason Statham, Vin Diesel kui ka laulja Pitbull. Eesti seksikate meeste loetelust ei ole kunagi puudunud kirjanik Kaur Kender. Neil kõigil on üks ühendav omadus – nad on kiilaspäised.  

Ka uuringute kohaselt on naiste arvates just kiilaspäised mehed mehelikumad, enesekindlamad ja seksikamad. Selgus, et raseeritud peaga mehed paistavad naistele võimukama ja mehisemana. Teadlaste korraldatud katses selgus, et pildil, kus katsealusel olid juuksed digitaalselt eemaldatud, mõjus mees isegi pikema ja tugevamana. Huvitav, miks nii? Ehk on asi selles, et juuste puudumine tõmbab tähelepanu mehe teistele omadustele. Nii jäävad kiilaspäise mehe juures rohkem silma tema naeratus, silmad ja näoilme. Kuulus näitleja Wentworth Miller võlus ju meid sarjas „Põgenemine“ just oma siniste silmade ja armsa naeratusega. Või võtame näiteks karismaatilise näitleja Bruce Willise, kes on aja jooksul kaotanud pea kõik oma juuksed, kuid siiski hullutab naisi oma surematu sarmiga. „Ma olen mees ja ma teen kõigile neile tuule alla, kes arvavad, et ma olen vähem mees, sest mul pole juukseid,“ sõnas Burce filmi „Die Hard“ võtetel.  

Ka ei ole välistatud, et naisi tõmbab kiilaspäiste meeste poole seetõttu, et kiilaspäisus seostub naistele ihaldatud, kuid samas kardetud pahade poistega. Kuna pea kiilaks ajamine on julge samm, tundub naistele, et selle taga peitub mehe mässumeelsus ja vastuolulisus. Columbia teadlaste korraldatud uuringu tulemustest võis järeldada, et naisi ei võlu mitte heasoovlikud ja rõõmsad mehed, kes oleks nõus neile hommikusöögi kandikul voodisse tooma, vaid reegleid eiravad ja riskialtid tüübid. Psühholoog Jean Twenge’i sõnul võib sellistes eelistustes süüdistada meie esivanemaid, kelle arvates olid just niisugused „metsikud mehed“ võimelised kaitsma perekonda ning küttima saaki. Pole siis ime, et ka tänapäeva naised eelistavad tulega mängida!

Tegelikult võib meid, naisi, võluda veel üks asi – kiilaspäiste meeste voodioskused. On teaduslikult tõestatud, et kiilakad mehed on voodis paremad. Teadlaste sõnul võib see olla tingitud sellest, et mees soovib end naisele rohkem tõestada. Kuid tegelikult võib selle taga olla hoopis kõrge meessuguhormooni testosterooni tase, mis on meeste juuste väljalangemise suurim põhjus, ning see leiab nüüd kasutust magamistoas.

Kui naisi tundub kiilaspea rohkem erutavat, siis meestele on juuste väljalangemine suur stressitekitaja. Väidetavalt oli juba Julius Caesari hirm palja pealae ees nii suur, et ta tuli välja väga praktilise loorberipärjaga, mis oli ühtlasi nii aumärgiks kui ka võimalus varjata süvenevat kiilaspäisust. Juba varajasel Rooma ajal olid soengustiilid suunaga ette, et varjata kardetud kiilaspäisust, mida peeti inetuks ja mida püüti ravida erinevate haisvate vedelikega. Tundub aga, et meeste suunaga ette soengud, mille alt paljas pealagi siiski õrnalt kumab, tänapäeva naistele peale ei lähe. Kui uuringute tulemused näitasid, et kui kiilakad mehed on seksikad, siis hõreneva pealaega mehed tunduvad naistele hoopis äärmiselt ebaseksikad. Selles sai omal nahal veenduda ka Pennsylvania ülikooli teadlane ja kõnealuse uuringu eestvedaja Alfred Mannes, kellel oli probleeme meestele paratamatu nähtusega ning ta otsustas juuksed järsult maha ajada. Mehe sõnul muutus suhtumine temasse otsekohe. „Paljaks raseeritud pea on atraktiivsem kui hõrenev pealagi. Mehed, kes kannatavad juuste väljalangemise käes ning lasevad sel ohustada oma enesehinnangut, võiksid end parem kiilaks ajada,“ soovitab Mannes.

Buduaari Gallup:

66% Buduaarikatest leidis, et JAH kiilakad mehed on seksikad

34% leidis, et kiilakad mehed EI ole seksikad

 

Buduaar uuris Eesti tuntud ja edukatelt kiilaspäistelt meestelt, miks nemad oma välimuses sellise pöörde tegid. 

 

Sarnased artiklid