Reklaam sulgub sekundi pärast

MIKS MEHED ABIELUETTEPANEKUT ikkagi ühel põlvel teevad?

Me kõik jääme imestuse ja õnnetundega vaatama pilte ja videosid abieluettepanekutest, kus mees langeb ühele põlvele, tehes naisele sõrmust ulatades abieluettepaneku. Kuid kas oled mõelnud, kui veider see tegelikult on? Miks ja kuidas on tekkinud selline traditsioon?

Me kõik jääme imestuse ja õnnetundega vaatama pilte ja videoid abieluettepanekutest, kus mees langeb ühele põlvele, tehes naisele sõrmust ulatades abieluettepaneku. Kuid kas oled mõelnud, kui veider see tegelikult on? Miks ja kuidas on tekkinud selline traditsioon?

Idee abieluettepanekut tehes põlvitamisest ei ole tegelikult mingi pika ajalooga traditsioon – tuleb välja, et see on pigem üsna tänapäevane leiutis. Päris must-valgelt aga teemat käsitleda ei saa ning päris kindlaks ei ole saanud ajaloolased asja teha.

Kihlumised, millest me kõige rohkem teame, olid üldiselt rikaste ja võimsate vahel ning olid tihti korraldatud ärilistel eesmärkidel. Mingit põlvitamist oma armastatu poolt nende puhul ette ei tulnud. Vanad ajaloolised maalid näitavad isegi, et kihlumise puhul olid kas mõlemad osapooled püsti või istusid – mitte keegi ei põlvitanud.

Üks võimalik traditsiooni tekitajaid võis olla keskaja komme, kus alandlik mees pühendas end kõrgemast soost naisele, lugedes talle luuletusi ja lauldes talle serenaadi. Selle kõige tuum oli selles, et see mees idealiseeris naist nii väga, et oli valmis tema eest kõike tegema ning näitas oma pühendumust alandlikult ühele põlvele laskudes.

Just selline naise ees põlvitamine on siiani jäänud traditsiooniliseks märgiks pühendumisest, armastusest ja lojaalsusest.

Allikas: Bustle.com