MIKS NAISED EI JULGE seksist keelduda?

Kirjanik Kristen Roupeniani poolt avaldatud novell “Cat Person” on muutunud ülemaailmseks kõneaineks. Novell pakub huvi, sest paljud naised võivad ennast peategelase Margotiga samastada. Nimelt kogeb naine oma uue tuttava Robertiga halba seksi, kuigi tegelikult ta isegi ei oleks soovinud sel hetkel seksida. Antud tegu on tekitanud paljudes küsimuse: naised, miks te seda teete?

Novell ja sellest tekkinud arutelu pakub inimestele huvi, sest tõstatab küsimuse ning paneb mõtlema, miks harrastatakse maailmas niivõrd palju halba seksi. Miks eeldatakse, et naised ei taha seksi ja seetõttu ei pea nende vajadusi rahuldama? Paljud tunduvad arvavat, et seksi juures on kõige olulisem mehe vajaduste rahuldamine.

Teine oluline teema, mida novell on tõstatanud, on põhjus, miks Margot üleüldse Robertiga seksib. Nimelt ei sooviks Margot tegelikult seksida, kuid ta ei julge sellest ka keelduda, sest on eelnevalt mõista andnud, et nad astuvad vahekorda. Novell tõstab esile Margoti soovi meele järele olla ja teisest küljest ka hirmu: talle võidakse füüsiliselt haiget teha, kui ta peaks seksist keelduma ja mees vihastab.

Seksuaalterapeut Henriikka Sundell tuletab meelde, et seksi võib ükskõik millisel hetkel katkestada ja ära lõpetada, isegi kui see tekitab piinlikkust. 

“Alati võib öelda, et oli tore, aga ma soovin nüüd lõpetada. Ja sellest ei peaks mingit numbrit tegema. Ka restoranis ei sunnita meid ju toitu lõpuni sööma, kui see mingil põhjusel meile enam ei maitse. Miks peaks siis seksi kohta eelnevalt ette teadma, milline see on või kuidas see sind tundma paneb,” paneb ta südamele. 

 

allikas: Iltalehti