MIKS NAISED EI LEIA MEEST ja suhted lagunevad?

MIKS NAISED EI LEIA MEEST ja suhted lagunevad?

Me saame iga päev teha just selliseid valikuid, mis tunduvad kõige õigemad ja paremad, heita oma elust välja inimesi, lahkuda ebamugavatest olukordadest ning vahetada sõpru ja tööd, aga ainus valik, mis meile endile kõige suuremat tulemust toob, on iseenda muutmine ning oma sisemise tarkuse ja naiseliku väe kasutamine. Naised süüdistavad mehi kõikvõimalikes pattudes, miks väidetavalt suhted ei toimi ja miks normaalseid mehi nii vähe on, aga kõige lihtsam viis suhted toimima panna on võtta nende mittetoimimise eest vastutus ja muutuda selliseks naiseks, kelle suhted toimivad! 

Tänapäeval on inimestel kombeks saanud kas probleemide eest ärajooksmine või nendesse sedavõrd sügavalt süüvimine, et peale probleemide analüüsi vajab elu uue lehekülje pööramist. Me saame iga päev teha just selliseid valikuid, mis tunduvad kõige õigemad ja paremad, heita oma elust välja inimesi, lahkuda ebamugavatest olukordadest ning vahetada sõpru ja tööd, aga ainus valik, mis meile endile kõige suuremat tulemust toob, on iseenda muutmine ning oma sisemise tarkuse ja naiseliku väe kasutamine. Naised süüdistavad mehi kõikvõimalikes pattudes, miks väidetavalt suhted ei toimi ja miks normaalseid mehi nii vähe on, aga kõige lihtsam viis suhted toimima panna on võtta nende mittetoimimise eest vastutus ja muutuda selliseks naiseks, kelle suhted toimivad! 

Miks naised ei ole enam tõelised naised?

Mehed ja naised on väga erinevad ja see on üks peamisi põhjuseid, miks neid üksteise poole on alati tõmmanud. Mehe maailmas on tähtsal kohal väljapoole elamine, palju loogilist ja abstraktset mõtlemist ning kavatsusi. Seevastu naine on loodud sissepoole elama, kus on tähtsal kohal intuitsioon, loodus, lapsed ja perekond. Tänapäeval tundub, et soorollid on sootuks segi paisatud ja see on teinud oma hävitustöö ka paarisuhetes. Paljud usuvad, et põhjusi, miks naised on muutunud mehelikuks, peaks otsima teise maailmasõja järgsetest aegadest, kui mehi oli vähe ja naine pidi enda kanda võtma ka meeste ülesanded. Samas vaimus on paljud meie emad ja vanaemad kasvatanud ka meid. Kui naine võtab üle mehe rollid ning hakkab käituma ja rääkima nagu mees, siis sellest saab alguse muutuste ahel, kus pere laguneb, mees hakkab jooma, pidutsema ja perest eemale hoidma või kaotab oma mehelikke võimeid ja omadusi, mis ei meeldi ühelegi naisele. Tihti süüdistavad naised mehi öeldes, et mis mul üle jääb, kui mees ei ole piisavalt mees, kuid naised unustavad ära, et see, kui mehelik on nende mees, sõltub eelkõige neist endist. Nii nagu paljud naised ei oskagi naiselikud olla, sest neil on olnud valed eeskujud ning nad pole kasvanud kodus, kus ema kasutab oma naiselikku väge, on ka väga paljude meeste puhul näha ja tunda, millise ema või abikaasaga ta aastaid koos on elanud. Eriti suurt mõju on tunda meeste puhul, keda on kasvatanud nn mehelikud naised, sest need omadused, mida naised mehelt ootavad, nagu näiteks vastutus- ja turvatunne, pole tänu emale selles poisis arenenud. Perekond, kus isaroll on nõrk, toodab noori mehi, kes ei suuda naiste ootusi täita.

Miks bitch’id on moes?

Ettekujutus sellest, milline on tõeline ja lahe naine, sarnaneb tänapäeval paljuski tüüpilise bitch’i kirjeldusega – see naine on rahast, võimust, seksist ja lõbust mõtlev naine, kelle puhul need eelpool mainitud kinnisideed on tajutavad ja hoomatavad esimesest vestlusest ja pilgust alates. Selline naine elab väljapoole, just nagu mehed. See on see tüüp naisi, kellest paljusid näidatakse massimeedias – neid pannakse sageli ajakirjade esikaanele, kasutatakse reklaamides, näidatakse meestele ihaldusväärse ja võimukana ning tuuakse teistele naistele eeskujuks. Läbi kõige selle tekib juba noortes poistes ja tüdrukutes ettekujutus, et just selline naine on ihaldusväärne ning mehed, kes pole oma mehelikkusega piisavas kontaktis, astuvadki mõnikord suhtesse sellise naisega. Sellised naised valivad väga tihti mehi mitte südame, vaid ratsionaalse mõtlemise mõjul. Mis edasi hakkab juhtuma, on näited eludest meie enda ümber, kus tõenäosus pikaks ja rahuldustpakkuvaks kooseluks on nullilähedane. Põhjus on selles, et tegelikult saab mees sellise ihaldusväärse naise näol ühe psühholoogilises madalsesisus katkise hinge, kes otsib lohutust šoppamisest, pidudest ja enese eksponeerimisest, vahetab tihti mehi või otsib uut võimalust, sest ta mees on tema meelest jobu. Võimalik, et see naine on ka majanduslikult sõltumatu, sest ta usub, et meeste peale ei saa kindel olla ja kui on võimalus, siis tuleb meeste vastu kasutada sama relva, millega mehed ise võitlevad. Sellisel naisel puudub meeste osas lugupidav suhtumine ja varem või hiljem hakkab ta samasugust lugupidamatust ka mehelt enda suhtes vastu saama. Lugu meestest, keda nähakse aastaid linna kõige kaunimate naiste käevangus, kuid kes siis abielluvad tagasihoidliku ja lihtsa naisega ning elavad palju pikki õnnelikke aastaid koos, ei ole mingi linnalegend, vaid reaalsus meie ümber, sest mees vajab edukas olemiseks armastava naise energiat, mis muudab ta stabiilsemaks ja paneb loogika paremini tööle. Samal ajal kõige väärtuslikum on mehe energia naisele siis, kui ta ei vaata naist nagu lihatükki, aga naine pakub talle pinget energeetilisel tasandil. Mehe edukus sõltub suurel määral naisest, kes on tema kõrval, ning edukuse mõõdupuuks ei ole siin kindlasti ainult raha või positsioon, vaid igasugused saavutused, kaasa arvatud seksuaalne võimekus, rahuldatus, viljakus ja eluga rahulolu. 

Kui mees ei saa naiselt seda, mis on naise ülesanne paarisuhtes, siis ei saa ta ka ise pakkuda vastu seda, mis peab olema mehe ülesanne suhtes.

Miks mõned naised suudavad imesid korda saata ja teised mitte?

Millised naised suudavad mehi ja olukordi kontrollida ja suunata, on meile teada juba lapsepõlve muinasjuturaamatutest, mille saatel me kõik oleme üles kasvanud ning väikese tüdrukuna unistanud ka ise näiteks Tuhkatriinuks või mõneks muuks imeliseks naiseks olemisest. See on suurepärane naine, kes on osavate kätega, hea organiseerimisvõimega, jääb igas olukorras rahulikuks, mitte ei hüsteeritse, saab hakkama ajutiste raskustega, ei solva ja neelab alla solvangud, on elutark, abivalmis ja valdab ka pisut maagiat, näiteks kutsudes appi tähed ja tuule, puud või kas või linnukesed puult. See naine on hooliv ema ja abikaasa, kelle kallistus ja pai ravivad ning kelle valmistatud ürditee haigused ära viib. See on naine, kes teeb valiku alati südame järgi, sest ta teab, et see on ainus õige valik. See naine teeb mehest kuninga ja saab seeläbi ise kuningannaks. See on see naine sinu sees, kes võiks olla ka täna sinu eeskujuks. 

See, millised naised me oleme, on sõltunud paljuski keskkonnast, kus me oleme kasvanud ja väga palju meie eeskujudest. Aga kunagi ei ole hilja hakata selleks imeliseks naiseks. Ajad muutuvad ja naiseliku väe abil oma elu juhtimine ei tähenda tänapäeval kaugeltki seda, et naine peaks pühendama end ainult perele ja kodule ning karjäär ja eneseteostus siia pildile ei mahu. Oma unistustest ei peaks loobuma naised ega mehed, aga unistuste suunas liikumiseks tasuks kasutada eelkõige naiselikku väge, mitte mehelikku jõudu.

Kuidas oma naiselikku väge kasutada?

Igaühes meist on olemas naiselik vägi. Mõned kasutavad seda teadlikult ja pidevalt, samal ajal kui teised teevad seda juhuslikult ja eneselegi teadmata. Mulle on alati tundunud, et Vene naised oskavad seda paremini kasutada kui Eesti naised.

Kõige lihtsamate ja elulisemate olukordade lahendamisest näed sa ära, kas sa oskad oma naiselikku väge kasutada või mitte. Näiteks kujuta ette, et sul tekib kahtlus, et mehele on hakanud keegi teine meeldima. Mida sa ette võtad: kas hakkad ta järel nuhkima? Lendad otse peale ja nõuad vastuseid? Korraldad draama ja ähvardad asjad pakkida ning ära minna? Äkki sa ei teegi midagi ja lased teisel naisel oma mehe lihtsalt ära varastada? Ükskõik, milline nendest valikutest tundus sinulik olema, siis kõik need on valed valikud, sest õnnelikku paarisuhet ja probleemi lahendust need ei too. Naine, kes oskab kasutada oma naiselikku väge, talitab selles olukorras hoopis teistmoodi ja saavutab ka oma eesmärgi. Teeme veel ühe väikese harjutuse: kujuta ette, et su mees tuleb koju ja teatab, et kavatseb osta merekaatri. „Ah, miks, milleks, meie kliimas? Lolliks oled läinud või? Meil pole selleks rahagi, ja kui on, siis kas ei võiks seda raha otstarbekamalt kulutada? Sama raha eest võiks uue kodu osta või lapse heasse ülikooli saata,” mõtleb ja tõenäoliselt ka ütleb enamus naisi, kel pere rahakoti osas sõna sekka on öelda ja kes vähegi majanduslikult mõtleb. Endalegi teadmata on naine jälle teinud sammu lähemale abielukriisile ja armastuse kadumisele. Miks? Sest mees mõtleb naise sellist reaktsiooni nähes järgmist: „See naine lihtsalt ei mõista mind. Ta ei saa aru, mida tähendab mulle minu lapsepõlveunistuse elluviimine. Ainus, millest ta mõtleb, on raha!”. Paremal juhul jääbki asi nii, aga halvemal juhul, kui sellised olukorrad kipuvad korduma, leiab mees mõne teise naise, kes tema julgeid unistusi imetleb ja heaks kiidab. Mida siis selles olukorras teha? Kuidas teha nii, et mees jätaks siiski kaatri ostmata, aga tunneks endiselt, et naine on talle igas otsuses toeks? Oma naiselikku väge kasutades kiidab naine õhinal mehe idee heaks, aga suudab olukorda kontrollides viia mehe otsuseni, et ta ise loobub kaatriostu plaanist. 

Kuidas oma naiselikku väge kasutada ja läbi selle nii enda kui oma lähedaste elu õnnelikumaks ja edukamaks muuta? Naised, kes elavad naiselikus laines ja kasutavad oma väge, seda küsima ei pea. Naiselikus laines elamine on lihtne, aga vajab pisut harjutamist ja aktiveerimist, just nagu iga muu oskus, mida sa pole pikki aastaid kasutanud.  

Minu kirjapandud mõtted ja algmaterjal pärineb Eesti Deir kooli „Naiseliku väe” kursuselt, mida juhendas Venemaa sertifitseeritud Deir kooli õpetaja Marina Takalova. Kursus õpetab naist elama naiselikus vibratsioonis, aktiveerima tšakraid naiselikust aspektist ning võimaldama ruumi erinevatele asjadele, sündmustele ja inimestele. Kui tunned, et naiseliku väe tarkusest võib sullegi kasu olla, siis uuri lähemalt deir.ee ja registreeri end järgmisele seminarile.

 

Marge Tava
Lugu on ilmunud ajakirjas Buduaar talv 2015/16