Miks suhted hapuks lähevad?

28 kommentaari
Miks suhted hapuks lähevad?

Me kõik oleme kogenud suhet, kus algus on olnud suurepärane, liblikad kõhus ja söögiisu kaob. Oleme tundnud kirglikku tõmmet kellegi vastu, mis ajapikku asendub tüdimuse ja ükskõiksusega? Mis aga muudab hea suhte halvaks? Tea ka seda, et suhted ei lähe ühe päevaga hapuks, pigem halvenevad aja jooksul. Kui Sa oleksid teadlik, milliseid märke jälgida, võiksid vältida suhte lagunemist ja armastuse hävimist.

Me kõik oleme kogenud suhet, mille algus on olnud suurepärane, liblikad kõhus ja söögiisu kadunud…. Oleme tundnud kirglikku tõmmet kellegi vastu, mis ajapikku asendub tüdimuse ja ükskõiksusega? Mis aga muudab hea suhte halvaks? Tea ka seda, et suhted ei lähe ühe päevaga hapuks, pigem halvenevad aja jooksul. Kui Sa oleksid teadlik, milliseid märke jälgida, võiksid vältida suhte lagunemist ja armastuse hävimist.

Mille pärast te partneriga tegelikult tülitsete?
Kõige tavalisemad probleemid on: seks, raha, sugulased, armukadedus, aeg, suhtlemine, võim, laste kasvatamine. Kui suhet hakkab varjutama mingi probleem, siis ei tunne sa enam, et sul on partneriga hea koos olla, ning sellest hetkest pole suhe enam nauditav. Tõde seisneb aga selles, et tüli tegelik põhjus pole see, millena see sulle näib. Tegelikult tülitsed, sest sa ei tunne partneri armastust, tuge või mõistmist.

Kui sa märkad, et  mõistad oma partnerit pidevalt hukka, on see tunnus, et teie suhtesse on kogunenud tohutu pinge
Suhete alguses paarid vaidlevad või tülitsevad harva, sest nende emotsionaalne side on tugev ja nende suhetesse on kogunened vähe pingeid. Alguses on su partneri naljakad harjumused armsad, kuid kuude või aastate möödudes emotsionaalne side nõrgeneb, tunned, et omadused, mida sa nimetasid armsateks, ajavad sind nüüd hulluks.

Armastus on võimas suurendusklaas
Armastus on võimas suurendusklaas, mis toob nähtavale kõik sinu emotsionaalsed müürid ning leiab üles tunded, mis on su sisemuses peidus ja vajavad väljaelamist. Kui keegi sind armastab, tunned sa turvatunnet ja enesekindlust. Olles kindel oma turvalisuses, võid oma kestast välja tulla ja ühineda oma armastatuga. Mida lähedasemaks sa oma partnerile muutud, seda enam allasurutud tundeid tuleb sinu sisimast pinnale. Nüüd sa tead, miks sa oled oma partneri peale oma ego välja elanud.

Enamik suhteprobleeme tuleneb osalise, mitte kogu tõe edastamisest
Kui sa oled närvis ja kavatsed oma partnerile üelda, kuidas sa ennast tunned, põõrdub sinu tähelepanu arvatavasti kõige ilmsemale – viha või haiget saamisele ja sa ei leia endas seda julgust, et rääkida nii nagu asi on.

Kõigi ebameeldivamate tunnetegi all on armastus ja soov ühenduse järele.

 

Aveli