Millal abielluda?

17 kommentaari

Pulmad on sündmus, mis muudab elu – põimib kaks erinevat saatust ühte, jättes endast maha mälestuse, mida meenutatakse kogu ülejäänud elu.

Pulmad on sündmus, mis muudab elu – põimib kaks erinevat saatust ühte, jättes endast maha mälestuse, mida meenutatakse kogu ülejäänud elu.

Kui see pöördeline moment kellegi elus kätte jõuab, kätkeb pulmade organiseerimine eneses nii ootusärevust, pinget kui ka erutust, mida kõike saadab vaid üks soov – et kõik laabuks nii nagu peab.

Sest pulmad oma ainukordsuses pole sündmus, kus teha enesele ja oma armastatule allahindlust ega minda kompromissidele. Vaevalt, et keegi kaasaegses maailmas nii väga maagia tarkustesse süüvida viitsib ning näiteks taro kaartide käest parima pulmapäeva kohta nõu küsib.

Otsus, milline see elumuutev kuupäev olla võiks, langetatakse teistel kaalutlustel.

Tõsi, vahel satuvad inimesed ebatavalistest numbrikombinatsioonidest vaimustusse ning soovivad oma naitumisepäevaks valida mõne nõiduslikult kõlava daatumi, milleks tänavu on 08.08.08.

Kuid konkreetsest kuupäevast ehk olulisemgi on abiellumise kuu ise, sest igal kalendrikuul on omad võlud.
Aasta algus, külm ja karge jaanuarikuu, on ühteheitmiseks justkui loodud. Kõik on siis uus: aasta, ootused ja lootused ning miks siis mitte anda stardipauk oma abielulegi just nüüd? Anda koos uus aasta lubadustega vanne ka teineteisele?

Kui varakult abiellumisavaldustega vajalike asutuste uksi kulutada, õnnestub ehk pulmadeks reserveerida aasta romantilisim päev – valentinipäev. Mõtle, kui ilus on kõigil järgnevatel 14ndatel veebruaridel tähistada oma pulma-aastapäevi!

Pulm lörtsises või tuisuses veebruaris võib olla vägagi sensuaalne ning intiimne, sooja annab teadmine, et ees ootavad kuumad mesinädalad ning terve koosveedetud elu.

Märtsis-aprillis pulmade pidamine on justkui tärkava kevade, looduse ja armastuse sümboolne tähistamine. Kõik inetu ja halb kaob sulaveega rentslist alla ning õhk on kevadtuultes värske ning sulnis.

Märtsis, mil ilmapoiss veel talve ning kevade vahel tembutab, võib pulmapäev sattuda üsnagi jahedale päevale, aprill on juba ettearvatavam kuu ning siis võib pruudikimpu pista juba esimesed õrnad kevadõied, mis tähistavad süütust ja puhtust ning juhatavad sisse looduse ärkamise.

Mais tasuks abiellumispaiga valimisel jätta troopilised maad kõrvale, sest sealne maikuine kõrge temperatuur, kuumus ning päike võivad pulmapäeva päris ära rikkuda.

Kuid koduses Eestis on mai üks ilusaimaid kuid, mil pühitseda oma naitumist. Peopaiga valimine ei tohiks olla veel nii raskendatud kui piduderohketel suvekuudel.

Juuni on aga abiellumiseks väga eriline kuu. Seda põhjusel, et nimi juuni tuleb Rooma jumalanna Juno järgi, kes oli abielu jumalanna. Roomlased uskusid, et need, kes heidavad ühte juunis, saavad Junolt tõotuse neid kaitsta.

Teine eelis juunikuul on muidugi ilm, mis suvisel ajal peab kindlasti lubama välipidu korraldada. Ja muidugi suvepuhkused, sest pragmaatikutest abiellujad saavad mesinädalad suvepuhkusega ühitada.

Ka hilissuvine pulm võib olla väga kena. Augustikuu toob meelde kuldsed viljapõllud ning lõhnavad aialilled. Et lilledevalik sel aastaajal on kõige rikkalikum, tasuks oma pruudikimpugi kaunistada julgete värvidega nagu purpurne, tumekollane ning erinevad violetse varjundid.

September ja oktoober toovad sooja naistesuve vahele jahedamaid noote, ent looduse üldine atmosfäär on siis veel üsna pehme ning nauditav.

Pulmareisi plaanegi on lihtsam teha, sest kuurordid on tühjemad ning sihtkohtadevalik märksa laiem.
Talvine pulm, eriti detsembripulm, on nagu pidu muinasjutumaal. Detsember on imeline aeg abiellumiseks, sest kõikjal on õhus pühadehõngu ning aasta loojangu eel soovivad inimesed end lõdvaks lasta, unustada mured ning tunda õnnelikuna.

Miks mitte abielluda aasta kõige kaunimate pühade ajal? On selge, et nii tähtis ning vastutusrikas päev vajab hoolikat ja ideedeküllast planeerimist. Õige pulmaaja valik on küll vaid väike fragmendike suurest organiseerimisprotsessist, kuid samas pulmad on sündmus, kus ei eksisteeri kohta vähetähtsatele detailidele.
 

/Liis Bekker/