MILLEST TEKIVAD meestel märjad unenäod tegelikult?

Ei ole saladus, et meestel võib vahel ette tulla nii-öelda “märgasid unenägusid” ehk nad saavad läbi une orgasmi ja see omakorda toob kaasa seemnepurske, kuigi vahekorda kui sellist ei ole aset leidnud ning masturbeerimist samuti mitte. Kuid millest “märjad unenäod” siis tekivad?

Uroloog Dr. Sonstein räägib ajakirjas Men’s Health lähemalt meeste intiimtervisest ning puudutab seal ka unes orgasmi saamist ehk “märgasid unenägusid”. Arst tõdeb, et need on eelkõige seotud kõrgema testosteroonitasemega, mis tõuseb uneajal. Just noores eas meestel esineb seda kõige rohkem, kuid ka vanematel meestel tuleb seda ette. Seega ühest küljest võibki öelda, et “märg unenägu” tuleneb väga kõrgest testosteroonitasemest, mis just uneajal tippu jõuab.

Teisalt on liikvel ka müüt, millel antud hetkel puudub küll teaduslik tõestus, kuid see võib siiski tõsi olla. Ehk märjad unenäod võivad ilmneda ka siis, kui viimasest orgasmist on möödas väga kaua aega ja kehal tekib vajadus ennast ise puhastada. Seemnepurske abil puhastab organism end vanadest produktidest.