Milline on emotsionaalselt ebaterve suhe?

26 kommentaari
Milline on emotsionaalselt ebaterve suhe?

Mitte kõikides suhetes ei saa naised ise otsustada seda, kas minna sõbrannadega kohvikusse või mitte, kas kohtuda ema ja õega või mitte. Rääkimata sellest, kas panna maksi- või minikleit. Emotsionaalselt ebatervetes suhtes otsustab need asjad ära mees. Loe, millised on seitse märki sellest, et oled ebaterves suhtes.

Mitte kõikides suhetes ei saa naised ise otsustada seda, kas minna sõbrannadega kohvikusse või mitte, kas kohtuda ema ja õega või mitte. Rääkimata sellest, kas panna maksi- või minikleit. Emotsionaalselt ebatervetes suhtes otsustab need asjad ära mees. Loe, millised on seitse märki sellest, et oled ebaterves suhtes.

 

1. Ta tahab olla pidevalt sinuga koos.

Suhte alguses võib olla see päris tore, kuid pikapeale muutub see veidraks. Kui mees jätab unarusse oma hobid ja sõbrad, lihtsalt selleks, et olla sinuga, liigub teie suhe vales suunas. Kui sul puudub aeg, mil saaksid omaette olla, siis oled sattunud keerulisse suhtesse.

 

2. Ta kehtestab ainsana teie suhtes reeglid

Talle ei meeldi, kui sa oma sõbrannadega aega veedad, kuid tema tohib oma sõpradega kohtuda siis, kui tema tahab. Põhjuseks, miks sa sõbrannadega ei tohi kohtuda, on see, et tema arvates on nad liiga litsakad ja avaldavad sulle halba mõju. Ta on tunnistanud, et talle ei meeldi sinu parim sõbranna. Tõenäoliselt sellepärast, et too saab aru, et teie suhe ei vii mitte kusagile.

 

3. Ta lõikab ära su armastatud inimestest

Üks kõige halvemaid asju ebaterves suhtes on see, et mees ei luba sul suhelda oma perekonna ega sõpradega. Sinu maailm keerleb vaid tema ning teie suhteprobleemide ümber. See, mida su kallis kaasa üritab teha, on panna sind valiku ette, kas tema või ülejäänud inimesed, kellega sa lävid.


4. Ta kontrollib igat sinu sammu

 On väga ebamugav, kui pead andma mehele aru igast oma sammust – kus oled, mida teed ja kellega. Ta läheb alati endast välja, kui sa tegutsed omapäi ega räägi oma käimistest. Sa oled vaimselt kurnatud, sest pead igast oma liigutusest talle ette kandma.

 

5. Ta karistab sind  ja ei räägi sinuga

Juhul kui sa pole talle mõne oma käigu kohta aru andnud, karistab ta sind vaikimisega. Ta ei vasta su sms’idele, telefonile ega meilidele. Ta ei ütle sulle ka põhjust, miks ta sinu peale pahandas. Ta lihtsalt kaob ja ignoreerib sind seni, kuni arvab, et oled oma karistuse kätte saanud.

 

6. Ta alavääristab sind

Sõnad nagu “loll”, “idioot”, “paks” ja “kole” ei tule eluterves suhtes kasutuselegi, kuid teie suhtes on need üsna laialt levinud. Ta üritab sind panna tundma, et oled väärtuseta ja soovib sellega saavutada ise täielikku kontrolli. Selline mees on ise äärmiselt ebakindel ning oma käitumisega üritab ta sind panna tundma, et ka sina ei ole midagi väärt. Lootuses, et nii sa ei jäta teda maha!

 

7. Ta on üliarmukade sinu meessõprade, pereliikmete ja kõikide maailma meeste peale

Koos väljas olles süüdistab ta sind pidevalt selles, et vaatad teisi mehi (isegi kui sa maha vaatad!). Või süüdistab ta sind liiga seksika kleidi kandmises, väites, et nii püüad teiste meestega flirtida. Ta ei lase sul kanda seksikaid ja naiselikke riideid. Ta kehtestab sulle oma stiili – vagur ja tagasihoidlik.

 

Pea meeles, et sul on igasugune õigus suhtele, kus sinust hoolitakse, sinuga arvestatakse, sind armastatakse ja austatakse. On sada korda parem olla vallaline ja rokkida omaenda vabaduses, kohtuda oma imeliste sõbrannadega ja nautida elu, kui kannatada ebakindla ja terroriseeriva mehega suhtes. Vaata ülevalpool toodud märke ja kui tunned, et need esinevad ka sinu praeguses suhtes – jaluta minema! Sest sa väärid palju paremat!

 

allikas: Allwomenstalk.com

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid