Milline on seos naise pisaratel ja mehe seksisoovil?

 

Värskest teadlaste korraldatud uuringust selgus, et nuttev naine pärsib mehe seksuaaliha. Ja siin ei ole põhjus mitte nutmises, vaid hoopiski pisaravedelikus, vahendab health24.com

 

 

 


Värskest teadlaste korraldatud uuringust selgus, et nuttev naine pärsib mehe seksuaaliha. Ja siin ei ole põhjus mitte nutmises, vaid hoopiski pisaravedelikus,                                   vahendab health24.com

Esimeses katses uuriti, kas mehed teevad vahet soolalahuse ja päris pisaravedeliku lõhnal. Erinevust ei märgatud. Teises katses anti meestele nuusutada kas soolalahust või pisaravedelikku. Samal ajal näidati neile emotsionaalseid fotosid naiste nägudest ning paluti hinnata näo atraktiivsuse ja kurbuse astet.

Järgmisel päeval korrati katset. Mehed, kes esimesel korral said nuusutada pisarvedelikku, said nüüd soolalahuse, ja vastupidi.

Uurijad selgitasid välja, et mehed suudavad alateadlikult teha vahet naise pisaralõhnal ja lõhnatul soolalahusel. Nimelt mehed, kes tundsid alateadlikult pisaravedeliku lõhna, pidasid arvutiekraanil olnud naistenägusid vähem atraktiivseteks kui need, kes olid saanud nuusutada soolalahust.

Katse kolmandas osas paluti meestel vaadata kurva sisuga filme ning samal ajal möödeti nende tervisenäitajaid ja võeti süljeproov. Süljeproovist tuli välja, et pisaraid nuusutanud meestel alanes testosteroonitase märgatavalt ning neil oli aju erutust näitavates regioonides madalam aktiivsus kui erutuse ajal tavaolukorras.
Triin Tisler