Millised partnerid petavad suurema tõenäosusega?

Millised partnerid petavad suurema tõenäosusega?

Hiljutisest uuringust selgus, et kõige sagedamini petavad need inimesed, kelle kohta seda arvatagi ei oskaks.

Hiljutisest uuringust selgus, et kõige sagedamini petavad need inimesed, kelle kohta seda arvatagi ei oskaks.

Florida ülikoolis tehtud uuringu sõnul ebakindlad ja klammerduvad kaaslased petavad suurema tõenäosusega kui teised. Uuringus osales 200 äsjaabiellunud paari. Neid jälgiti nelja aasta jooksul.

Uurimisperioodi jooksul vastasid paarid regulaarselt küsimustele, kui usaldavad nad oma suhtes on, ja mis tunded neil oma partneri vastu on.

Uuringust selgus, et klammerduvad ja hülgamist kartvad inimesed petsid oma kallimat suurema tõenäosusega. Sellised inimesed sattusid ka ise kergemini petmise ohvriks.

Teadlaste sõnul peegeldus käitumine lapsepõlvest saadud kogemusi. Lapsed, kes tundsid, et vanemad neist hoolivad ja neil oli omavahel usaldav suhe, suutsid ka täiskasvanuna uskuda, et partner hoolib neist ja peab nende vajadusi oluliseks.

Seevastu need, kes olid kogenud ebakindlust, kas kartsid hilisemas elus hülgamist või võitlesid oma iseseisvuse eest, et vältida olukorda, kus partner neid maha jätab.

Neile, kes kardavad hülgamist ja klammerduvad oma partneri külge, muutub kiindumus ohuks, mis motiveerib otsima teisi partnereid.

Huvitav asjaolu selgus uuringus inimestest, kes suures hülgamise hirmus püüdsid oma partnerist olla võimalikult sõltumatud ja iseseisvad. Need inimesed petsid oma kallimat kõige vähetõenäolisemalt.

Allikas: Daily Mail

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid