Mis muudab suhte tugevaks? Viis lihtsat nõuannet!

Tunnustatud suhteblogija Sherrie Nguyen, kel on seljataga kümme aastat kooselu, jagab sulle nõu, kuidas muuta suhe tugevaks igapäevaselt lihtsate asjadega.

Tunnustatud suhteblogija Sherrie Nguyen, kel on seljataga kümme aastat kooselu, jagab sulle nõu, kuidas muuta suhe tugevaks igapäevaselt lihtsate asjadega.


5 sekundi puudutus – leia igas päevas hetk, mil võite käed üksteise ümber põimida ning sellega oma kiindmust jagada. Kestku see ilus moment kasvõi viis sekundit – ühtmoodi väärtuslik on ta ikka. Isegi uuringud on näidanud, et kallistamine aitab leevendada pinget ja stressi. Sinu kallim ei vääri peale rasket tööpäeva koju jõudnud partnerit, kes on tujukas ja pinges. Miks mitte seda ühe mõnusa kalliga “ravida”?

Õpi kuulama vaikust. Mõnikord on vaja võtta aega selleks, et vaadata teineteisele silma midagi ütlemata. See on ilus hetk, mis laseb sul vaadata partneri silmadest veel sügavamale – tema hinge. Või viige vaikus hoopis uuele tasandile ning proovige üheshingamist. Asetage käed teineteise südametele, hingake sügavalt ning hoidke silmsidet. Korrake! See on ideaalne tehnika, mis aitab luua sügava intiimse sideme.

Kutsuge teineteist nimepidi. See võib tunduda pisiasjana, kuid äärmiselt liigutav ja hea on kuulda, kui sulle öeldakse tavapärase “musi” või “kullakese” asemel sinu pärisnimi. Kuid loomulikult pole sul ka “kullakeseks” olemise vastu midagi.

Leia aeg iseendale. Inimesed on erinevad, mõned vajavad rohkem aega, mil omaette olla, teised vähem, kuid ühteviisi oluline on see aeg kõigile. Igaüks vajab aega, et oma akusid laadida, olla üksi ja oma mõtetega. Nii saad sa olla ka oma partnerile parem kaaslane. Ja te mõlemad olete selle ära teeninud.

Leidke ühine huvi ja hobi. Minul ja minu partneril on tõesti väga erinevad huvid. Varem olin ma väga kurb, sest meil ei olnud “oma” hobi,  kuid tänu sellele oleme me avastanud uusi külgi ja huvisid, mis meid veelgi enam ühte liidavad. Alles hiljuti avastasime endale uue huvi – ujumise, nüüd käime igal nädalal ujumas. See on meie uus viis veeta koos kvaliteetaega.

Tee midagi tema jaoks. Ma usun armastusse, see tähendab seda, et me teeme midagi, mida me muidu ei teeks, lihtsalt selleks, et oma kallimale heameelt teha. Näiteks tuli minu kallim koos minuga line-tantsu kursustele, sest mina jumaldan seda tantstu. Tema aga ei kuula kantrit ega poleks iial ise otsustanud minna sinna, kuid ta jumaldab minu õnnelikku nägu, kui koos harjutame.

allikas:mindbodygreen.com
Triin Tisler