Naised armuvad mehesse, kes meenutab neile nende isa?

Naised armuvad mehesse, kes meenutab neile nende isa?

Naistel on kalduvus kiinduda meestesse, kes sarnanevad nende oma isaga. Samamoodi meeldivad ka meestele naised, kes mingil viisil meenutavad neile enda ema, kirjutab Iltalehti.

Naistel on kalduvus kiinduda meestesse, kes sarnanevad nende isaga. Samamoodi meeldivad ka meestele naised, kes mingil viisil meenutavad neile nende ema, kirjutab Iltalehti.

Sellisele tulemusele jõuti pärast St Andrews’i ülikoolis läbiviidud uuringut, kus osales 300 meest ja 400 naist. Kõik osavõtjad olid paarisuhtes ja nende kasvatusse olid kaasatud nii ema kui ka isa.

Vastajatel paluti öelda, mis värvi on nende partneri ja vanemate silmavärv. Selgus, et nii meestel kui ka naistel oli partneri silma- ja juuksevärv sama, mis nende vastassoost vanemal. Siiski ei mõjuta partneri valimisel ainult need omadused. Olulised on ka näojooned.

Noorte abikaasade pilte võrreldi piltidega, kus nende vanemad olid sama vanad kui nemad praegu. Inimesed olid fotodel üksi. Esimene tähelepanek oli, et noorte paaride nägudes esines selgeid sarnasusi. Peale selle leiti, et eriti ühtemoodi on noorte meeste naised ja nende emad. Sarnasusi leiti ka noorikute abikaasade ja isade vahel.

Professor David Perret ütles, et inimesed otsivad vastassoost vanemat meenutavat partnerit eriti siis, kui suhe selle vanemaga on olnud väga hea.

Kas Sinu partner meenutab Sulle oma isa/ema?

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid