NEED TEGURID MÕJUTAVAD naise orgasmi

3 kommentaari
NEED TEGURID MÕJUTAVAD naise orgasmi

Finsex uuringu sõnul vaid 46 protsenti heteronaistest sõnas, et nad saavad alati või peaaegu alati mehega vahekorras olles orgasmi. Meeste puhul oli selleks näitajaks 93 protsenti. Teadlaste sõnul on ebavõrdsus orgasmide saamisel reaalne sooline võrdõiguslikkuse probleem.

Ekspertide nõul väärib iga naine oma ellu rohkem orgasme. Esimene samm selles suunas on see, et orgasme osatakse nõuda. 

“Orgasmi saamise juures mängib kõige olulisemat rolli asjaolu, et naine ise tunnetab asja tähtsust. Mõned inimesed arvavad, et naised on tagasihoidlikud ja mõtlevad, et see pole nende jaoks tähtis. See ei ole nii! Kui soovid orgasmi saada, siis tasub see endale kinnisideeks võtta ning unustada isekus,” lausus seksuaalterapeut Marja Kihlström.

Aga millised muud tegurid mõjutavad naise orgasmi? 

1. Maagiline arv: 2,5 cm

Möödunud aastal tehtud uuringu sõnul võib naine seksuaalvahekorra ajal orgasmi saada vaid sellisel juhul, kui kliitor asetseb kuseteede suult maksimaalselt 2,5 cm kaugusel. Teadlased põhjendavad väidet sellega, et naised, kellel on kuseteede suu ja kliitor üksteisele lähemal, saavad suurema hõõrumise ja seega ka naudingu osaliseks.

2. Masturbeerimine on oskus

Günekoloog Sherry Ross sõnas, et osade naiste jaoks on orgasmi saamine vaevaline seetõttu, et nad ei tunne oma keha. “Naised peavad aru saama, kus nende kliitor asub ja kuidas seda stimuleerida. Masturbeerimine on oskus. Seda peab samamoodi õppima nagu kõndimist, jooksmist, laulmist või hammaste pesemist,” tõdes Ross.

3. Pelgalt nühkimisest ei piisa

Hiljutise uuringu sõnul mängib naise orgasmi juures rolli “kuldne kolmik”. Kolmik koosneb oraalseksist, suguelundite stimuleerimisest ja sügavatest suudlustest. Tähelepanu pööramine pelgalt penetratsioonile ja nühkimisele tasuks seega unustada.

4. Tähelepanu kliitorile – kuid mitte liiga palju

Günekoloogiaprofessori Alyssa Dweckini sõnul saab 70 protsenti naisest orgasmi kliitori stimuleerimisega, mitte vahekorra endaga. Kliitor on aga äärmiselt tundlik, seega tasub kuulata enda keha ja seda, kas sulle meeldib äkki hell katsumine rohkem. 

 

allikas: Me Naiset

Sarnased artiklid