NELI ELEMENTI: kellega sobid suhtesse ja kellega mitte

Shutterstock

Ajakiri Buduaar

Madame M

Me kõik armastame horoskoope ja paljud meist usuvad, et tänu tähemärkidele teame rohkem nii enda kui meile huvipakkuvate inimeste kohta. Astroloogia on aga midagi enamat kui klassikaline päikesemärkide horoskoop.

Peale tähtkujude mõjutavad meie elu tugevasti ka neli elementi, mille järgi tähemärgid nelja gruppi – õhu-, tule-, vee- ja maamärkideks jagatakse. Elementide tundmine annab sulle vastuse, miks mõned tähtkujud omavahel paremini sobivad kui teised, sest just sobivus on see, mis sõltub kõige enam neist neljast elemendist.

 

Tulemärgid (Jäär, Lõvi ja Ambur)

Tuli soodustab sportlikke tegevusi, võistlemist ja füüsilise tegevusega seotud võimeid. Inimesed, kes on sündinud tulemärkide all, on väga võistlushimulised ning neil on suur võimalus leida oma tulevane elukaaslane spordivõistluste või mingite muude sportlike tegevustega seotud sündmustelt, spordisaalist või spordirajalt. 2021. aasta astroloogiliste prognooside kohaselt võivad just need tähemärgid vajada sel aastal psühholoogide ja terapeutide abi oma suhtepuntra arutamiseks, sest kõrvaline abi aitab kiiremini ja paremini elus edasi liikuda. Tulemärkide esindajad võivad nüüd väga kiiresti vihastada ja peavad õppima oma ärritumist maha rahustama. Vastasel juhul võib toimuda lahkuminek.

Et tulemärgid on ka impulsiivsed, võivad nad leida oma hingekaaslased kohtades, kus inimesed saavad ennast vabalt väljendada, kartmata, et neid tagasi hoitakse. Teisalt peaksid nad hoiduma kõigest, mis sisaldab endas tavapärast ja mugavat õhkkonda.

Foto: Shutterstock

 

Maamärgid (Sõnn, Neitsi ja Kaljukits)

Sõnn, Neitsi ja Kaljukits on maamärgid ja see muudab nad sensuaalseks, stabiilseks ja praktiliseks. Ka nende hobid on pigem praktilise väärtusega, olgu selleks siis kokkamine aiandus või puusepatöö. Armusuhetes ei ole kirg kõige olulisem ja pigem toimivad pikaaegsed suhted, kus partnereid ühendavad ühised huvid. Tihti võivad ühised huvid olla seotud kodu ja loodusega. Need, kes on sündinud maamärkide all ja otsivad oma ellu 2021. aastal hingesugulast, peaksid vaatama sarnaste huvide ja hobidega inimeste poole. Võimalik, et esimene kohtumine leiabki aset kusagil kursustel või koolitusel. Püsisuhted on sel aastal pigem stabiilsed, aga uutest suhetest huvitatud maamärgi esindajad võiks lisaks hobitegevustele otsida kaaslast ka organisatsioonidest ja klubidest, kus käivad koos samade väärtustega inimesed.

Foto: Shutterstock

 

Õhumärgid (Kaksikud, Kaalud ja Veevalaja)

Kaksikud, Kaalud ja Veevalaja paistavad 2021 aastal silma senisest tugevamate intellektuaalsete ja analüütiliste võimete poolest. Sel aastal tunnevad nad varasemast suuremat tõmmet sisukate inimestega, keda on huvitav kuulata, kellelt on mida õppida ja kellega saab pidada põnevaid arutelusid. Kui olemasolev suhe seda ei paku, on oht lahkuminekuks. Vallalise õhumärgi esindaja jaoks võib, vaatamata selle tähemärgi seiklusjanule, see õige olla raamatukogus või raamatupoe riiulite vahel seiklemas. Poliitikaga tegelevad inimesed on sel aastal õhumärkide jaoks kuidagi eriti seksikad – võimalik, et siin lisab atraktiivsust võimalus pidada vaidlusi ja arutelusid erinevate maailmavaadete üle. Suuremaid armuseikluseid võib ette tulla ka meediamajades ja mujal ettevõtetes, kus liigub palju värsket infot – õhumärgid justkui tunnetavad seda pinget ja püüavad oma sarmi ja sõnakusega südameid võita.

Foto: Shutterstock

 

Veemärgid (Vähk, Skorpion ja Kalad)

Vähk, Skorpion ja Kalad on 2021. aastal pühendunud täielikult oma perekonnale, lähedastele ja sõpradele. Kui nad on oma suhtes õnnelikud, siis on väga raske seda suhet lõhkuda, küll aga võivad mõned asjad saatuslikuks saada. See aasta näitavad veemärgid oma loomingulist, intuitiivset ja spirituaalset poolt ning nende huvi vaimsete teemade ja kunsti vastu võib veelgi süveneda. Kui partneriks on valitud inimene, kel pole samasuguseid huvisid, siis võib just sel aastal suhe kulmineeruda lahkuminekuga. Olles vallaline ja uue kaaslase otsinguil võid hingesugulase leida inimeses, keda kõnetab tugevasti mõni kunstivorm. Võimalik, et kohtad oma uut kallimat tantsutrennis, joogakursustel, kontserdil või teatris. Ebaõiguse vastu võitlemine ja nõrgemate eest seismine on ka märksõna, mis võib viia sind kokku hingesugulasega.

Intuitiivsete ja spirituaalsete inimestena on õigesti käitumine ja heade tegude tegemine veemärkide jaoks hädavajalikud põhimõtted. Vähk, Skorpion ja Kala võivad leida oma elu partneri ka organisatsioonides, mille põhimõte on võidelda mingite sotsiaalgruppide eest või ebaõigluse vastu tänapäevases ühiskonnas.

Foto: Shutterstock

 

Elementide omavaheline sobivus

Tuli + tuli

Keeruline kombinatsioon, kus suhe kõigub emotsioonide käes ühest äärmusest teise – kirg ja konfliktid käivad käsikäes. Samas on see kooslus siiski jätkusuutlik, kummalgi ei hakka igav ning nad annavad üksteisele energiat.

Tuli + vesi

Huvitav kooslus, kus paljudes asjades on raske kokkuleppele saada ja seetõttu võivad pikka aega õhus olla ikka ühed ja samad probleemid. Tule jaoks on vesi liiga emotsionaalselt igav, mis kuivatab tule hinge ja vähendab energiat.

Tuli + maa

See on hea ja kindel kooslus, tingimusel, et mõlemad on huvitatud suhte hoidmisest ja mõistavad üksteise erinevusi. Üks täiendab teineteist, sest maa pakub rahu ei hoiab tagasi muutusi, samal ajal kui tuli tahab rutiinist välja murda.

Tuli + õhk

Pingeline suhe, kus kumbki ei taha alla anda. Õhk lämmatab tuld, samal ajal saab tuli sellest indu juurde. See suhe on kõike muud kui stabiilne, aga mõnedel juhtudel võib see olukord siiski hästi osapooltele sobida.

Õhk + õhk

Need kaks võivad omavahel lõputult palju rääkidaja ikka mitte kuskile jõuda. Nad tunnevad küll teatud hingesugulust, aga mõjuvad suuremas plaanis üksteisele hävitavalt. See kooslus toimib hästi siis, kui nad ei veeda liiga palju aega koos ja kui üks partneritest reisib palju või töötab eemal.

Vesi+ maa

See on hea energiate kooslus, mis toetab tervet ja õnnelikku suhet. Vesi kastab maad ja paneb ta tegutsema ja maa omakorda annab veele jõudu juurde suuri asju korda saata. Nii armastuses kui koostöös võib see olla väga tugev partnerlus. Aja jooksul võib see suhe aina paremaks minna.

Vesi + õhk

Veele meeldib kulgeda omas tempos ja oma kindlaid radu pidi, õhk aga tahab teha muutusi ja muuta ka vee kulgemist. Kuigi suhte alguses võib olla külgetõmmet, siis emotsionaalsed erimeeldused panevad varem või hiljem tundma kahtlusi ja kahetsust. Kui erimeeldused pole liiga suured, võib see suhe siiski kestma jääda.

Vesi + vesi

See paar toimib kas väga hästi või ei toimi üldse. Kaks veemärki koos aitavad üksteisel edukaks saada ja ka lähisuhtes kasvada või kisuvad just üksteist alla ja lämmatavad negatiivsusega. Kui selline paar kokku satub, siis tasub kindlasti proovida, sest õige koosluse korral toimib see suhe väga pikalt ja stabiilselt.

Maa + õhk

Nende kahe suhtes on midagi, mis neid koos hoiab – ühelt poolt praktilisus ja teiselt intellektuaalsus. Kui mõlemad osapooled on valmis koostööks, siis võib see kooslus hästi toimida. Õhk võib olla liiga kriitiline maa suhtes, sest nad liiguvad erinevas tempos ja see on kõige suurem oht suhtele.

Maa + maa

Need kaks mõistavad üksteist hästi, sest teavad, mis üksteist maha või üles keerab. See kooslus liigub aeglaselt ja kindlalt koos läbi elu. Ohukoht on pessimism, mis võib teineteist alla tõmmata ja seeläbi lahku kasvama panna.